Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Komunita s úspešnosťou 80% predpovedá vývoj ceny BTC na koniec júna – Dočkáme sa oživenia?

Článok

bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Aktuálne sme vo fáze, kedy po niekoľkomesačných poklesoch na trhoch nastal mierny odraz nahor. Krypto komunita s úspešnosťou 80% predpovedá vývoj ceny BTC ku koncu júna – bude táto predpoveď úspešná?

Bude odhad ceny presný?

Cena Bitcoinu (BTC) sa v predchádzajúcom týždni vyšplhala o viac ako 8%, pričom ide celkovo o 18% nárast po nedávnom prepade na hranicu 26 700 USD 12. mája, keď skolaboval celý trh s kryptomenami. Kolaps do veľkej miery podporil strach a neistota ohľadom kryptomena LUNA a jej stablecoinu UST. Vzhľadom na volatilitu na všetkých finančných trhoch, nielen v sektore kryptomien, mnohí retailoví investori váhajú, kam vložiť svoj kapitál, keďže je ťažké predvídať budúcu cenu.

Kryptokomunita webe CoinMarketCap, ktorá má úspešnosť 80%, sa však domnieva, že Bitcoin vzrastie o 30% zo súčasnej ceny až na úroveň 41 175 USD do 30. júna 2022. Tento cieľ je založený na priemere hlasov 34 436 členov.

Aktuálna situácia

Cena BTC je momentálne na 31 564 USD, čo je nárast o 3,16 % za posledných 24 hodín a 8,07 % počas predchádzajúceho týždňa. Stále je to však o viac ako päťdesiat percent menej, než je maximum z novembra minulého roka – 67 000 dolárov.

Trh s kryptomenami zaznamenal začiatkom tohto mesiaca pokles, čo malo za následok stratu takmer 1,5 bilióna dolárov. Niektorí odborníci vtedy varovali, že na obzore môže byť ďalšia „kryptozima“ podobná tej, ktorá nastala v roku 2018.

Bitcoin Fear & Greed Index ukazoval „extrémny strach“ v dôsledku kolapsu na trhu s kryptomenami, ktorý spôsobil pád tohto indikátora na najnižšiu úroveň od začiatku roka 2019. V týždni, ktorý nasledoval po kolapse, Bitcoin začal vykazovať určité náznaky oživenia a do utorka 30. mája obnovil svoju trhovú kapitalizáciu vo výške 600 miliárd dolárov. Pozitívne je, že stratégovia z JPMorgan Chase (NYSE: JPM) tvrdili, že táto kryptomena má „výrazný rastový potenciál“, čo tento týždeň pomohlo posunúť náladu na trhu.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Snoop Dogg spúšťa vlastnú NFT zbierku, ktorá je unikátna – Toto zatiaľ vieme

Sledujete indikátor Bitcoin Funding Rate? Mali by ste, dokáže totiž indikovať možný smer trhu!

Nová platforma chce byť „Netflixom kryptomien“ – Poskytne informácie o mnohých P2E hrách!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Finbold

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.