Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Je to tu opäť – Po páde UST je má problém ďalší algoritmický stablecoin!

Článok

peniaze
Zdroj: Pixabay.com

Je to len pár týždňov, kedy kryptomena LUNA a jej algoritmický stablecoin UST úplne zlyhali a padli v podstate na nulu. Aktuálne je v problémoch ďalší algoritmický stablecoin, ktorý stratil jeho viazanosť na dolár. Čaká ho rovnaký osud?

Ďalšie zlyhanie algoritmického stablecoinu

Algoritmický stablecoin USDD čelí doteraz najťažšiemu testu po tom, čo sa jeho hodnota prepadla na 0,9807 USD. Podľa informácií na domovskej stránke tohto stablecoinu zostáva USDD napriek pádu hodnoty prekolateralizovaný o 277,54%. USDD je zabezpečený rezervami TRON (TRX), Tether (USDT), USD Coin (USDC) a Bitcoin (BTC).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„Chceme, aby bol USDD nadmerne kolateralizovaný, čo podľa mňa umožní účastníkom trhu v budúcnosti pohodlnejšie používať práve nás,“ povedal Sun začiatkom tohto mesiaca.

Podobnosť k scenáru, ktorý nastal na sieti Terra môže vyzerať až strašidelne povedome a reálne. Rezerva vo výške 10 miliárd dolárov a dôvera jej vedenia silne pripomínajú Terra pred pádom. V marci Do Kwon oznámil, že Terra kúpi BTC v hodnote 10 miliárd na zabezpečenie UST. Plán zlyhal. Dôležité je takisto poznamenať, že Sunov cieľ dosiahnuť 10 miliárd USD v rezervách ešte naplnený nebol.

Veľkým problémom je takisto odmena vo výške 30% za úročenie USDD. Takto vysoké odmeny za stablecoiny zaváňajú pyramídou a veľkým prúserom. Len pre porovnanie – UST nedokázal pokrývať 20% ročný úrok. Na druhej strane musí byť niekto, kto to všetko zaplatí. Bohužiaľ sú to vždy ľudia, ktorí naskočia/vyskočia poslední. Aby sme však neboli len kritickí – aktuálna trhová kapitalizácia USDD je niečo málo cez 700 miliónov USD, čiže aktuálne by nemal byť problém s plným krytím. Problémy môžu nastať až časom, pokiaľ porastie jeho kapitalizácia do vysokých čísel, pričom čoraz viac ľudí bude vyberať neudržateľný 30% úrok.

Tak či onak, algoritmické stablecoiny predstavujú obrovský problém a riziko v ich aktuálnej podobe. Po skúsenostiach s ekosystémom Terra by si mali všetci investori dobre zvážiť svoje kroky v podobných projektoch, pretože im hrozí podobný osud. Aktuálna situácia na trhu tomu len pomáha, pretože nastáva skutočná neriadená panika a ľudia sa boja.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Komunita s úspešnosťou 80% predpovedá vývoj ceny BTC na koniec júna – Dočkáme sa oživenia?

Sledujete indikátor Bitcoin Funding Rate? Mali by ste, dokáže totiž indikovať možný smer trhu!

Nová platforma chce byť „Netflixom kryptomien“ – Poskytne informácie o mnohých P2E hrách!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Beincrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.