Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Gigant špecializujúci sa na zlato investoval do Bitcoinu skrz GBTC

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Investičná spoločnosť U.S. Global Investors, ktorá sa  špecializuje obzvlášť na investície do zlata či ropy, urobila expozíciu voči Bitcoinu (BTC) cez produkt Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) od spoločnosti Grayscale.

Vyplýva to z jej podania na SEC o hospodárskych výsledkoch spoločnosti k 30. júnu tohto roka. Podľa povinných reportov, ktoré musela predložiť americkej komisii pre cenné papiere a burzu urobil gigant, ktorý spravuje viac ako 4,6 miliardy dolárov, investíciu do GBTC v hodnote vyše 550 000 USD.

Spoločnosť prerozdelila investíciu do GBTC medzi tri z jej ôsmych podielových fondov. Vo fonde Gold and Precious Metals Fund má GBTC v hodnote vyše $300 000, vo World Precious Minerals Fund v hodnote vyše $220 000 a vo fonde Global Resources Fund v sume vyše $40 000.

Celková expozícia spoločnosti voči Bitcoinu predstavuje 0,19% čistých aktív v jej fondoch, čiže zohráva len malú a zatiaľ viac menej nepodstatnú časť jej celkového investičného portfólia. Ide však o prvý náznak stúpajúceho focusu na Bitcoin zo strany významného hráča v oblasti zlata, cenných kovov, ropy a iných prírodných zdrojov.

Nie je to prekvapenie, tvrdí Schiff

Známy kritik Bitcoinu a veľký propagátor investícii do zlata Peter Schiff v súvislosti s touto novinkou zdôraznil, že ho táto správa nijak neprekvapila, pretože generálny riaditeľ U.S. Global Investors Frank Holmes je zároveň výkonným predsedom kryptomenovej firmy Hive blockchain, čo naznačuje jeho náklonnosť digitálnym aktívam. ,,Nie je to prekvapenie, ale nenaznačuje to ani posun v spôsobe, ako správcovia zlata vnímajú kryptomeny alebo Bitcoin,” uviedol Schiff.

CEO U.S. Global Investors Frank Holmes sa skoršie v tomto roku nechal počuť, že Bitcoinu predpovedá do konca roka rast k cene 80 000 USD a Ethereum k cene 3000 USD. Ethereum už tuto cenu počas bullrunu prekonalo, keď svoje historické maximum (ATH) drží zatiaľ na úrovni 4384 USD.

Do GBTC naliala peniaze aj Morgan Stanley

Do GBTC investovala v druhom kvartáli 2021 výrazným spôsobom aj popredná americká banka Morgan Stanley, ktorá spravuje kapitál v hodnote vyše 4 biliónov dolárov. Písali sme o tom podrobnejšie v tomto článku.  Medzi ďalších popredných držiteľov podielov GBTC patrí Ark Investments, Rotshschild Investment Corporation či Edge Wealth Management.  

Gigant Morgan Stanley má investíciu voči Bitcoinu v hodnote 240 miliónov dolárov

Poznámka: GBTC sú podiely respektíve akcie kryté podkladovými bitcoinami v držaní spoločnosti Grayscale Investments. Kúpou GBTC sa teda investor vystavuje expozícii voči cene Bitcoinu, no nemusí riešiť jeho bezpečnú úschovu. Za to platí poplatok firme Grayscale.

Ďalšie odporúčané články

Solana vyletela na nové ATH popri špekuláciách o pálení mincí SOL 

Reconciliation bill je ďalší veľký zákon, ktorý bude pútať pozornosť kryptokomunity

Zdroj:  cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.