Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Reconciliation Bill je ďalší veľký zákon, ktorý bude pútať pozornosť kryptokomunity

Článok

Zákon
Pixabay.com

V čase, kedy sa druhá komora amerického Kongresu Americká snemovňa reprezentantov chystá na proces schvaľovania kryptokomunitou ostro sledovaného “Zákona o Infraštruktúre“ (Infrastructure Bill) sa zdá, že pozornosť fanúšikov kryptomien si bude v nasledujúcich mesiacoch pýtať aj ďalší veľký zákon z dielne Bidenovej administratívy. A opäť pôjde v ňom opäť o dane.

Tentokrát ide o takzvaný „Reconciliation bill“ v rámci ktorého chcú Joe BidenMinisterstvo financií USA skrz dane naliať do štátneho rozpočtu až 3,5 bilióna dolárov. Tie majú byť využité na boj proti klimatickým zmenám, cenovú dostupnosť bývania a čistú energiu.

Súvislosť s kryptomenami

Súčasťou zmieňovaného zákona má byť podľa anonymného zdroja aj definícia týkajúca sa kryptomien. Upozornil na to okrem iných aj Jerry Brito z Coin Center, ktorý zohral dôležitú úlohu pri lobingu za lepšie podmienky kryptomien v Infrastructure Bill (ktoré sa však zrejme nepodarí presadiť – viac čítajte tu.

Odstavec zákona týkajúci sa kryptomien má vyžadovať od amerických búrz pracujúcich s digitálnymi aktívami, aby hlásili údaje o používateľoch mimo USA. Tieto informácie budú môcť následne USA vymieňať s inými krajinami, aby sa zaistilo, že obchodníci s kryptomenami budú platiť dane.

Infrastructure Bill: Nádej na crypto-friendly úpravu zákona sa zmenšuje

Na ministerstve financií USA sa domnievajú, že mnohí aktéri s cieľom obísť daňovú povinnosť zakladajú korporátne subjekty, aby mohli hrať “multimiliardovú hru s offshore burzami a peňaženkami“. Aby však Spojené štáty mohli voči nim zakročiť, potrebujú informácie z iných krajín. Najprv však musia začať od seba a teda získať z vlastných búrz informácie o klientoch zo zahraničia.

Ďalšie odporúčané články

Solana vyletela na nové ATH popri špekuláciách o pálení mincí SOL 

Gigant špecializujúci sa na zlato investoval do Bitcoinu skrz GBTC

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.