Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Gigant Fidelity o konkurencii Bitcoinu: Nemôžete znovu vymyslieť niečo, čo už bolo vynájdené

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Spoločnosť Fidelity Digital Assets, ktorá je dcérou veľkého správcovského giganta Fidelity Investments, zverejnila novú štúdiu venovanú Bitcoinu s názvom “Bitcoin First”. Vysvetľuje v nej okrem iného aj dôvody, prečo s najväčšou pravdepodobnosťou Bitcoin žiadna iná kryptomena v budúcnosti neprekoná.

K štúdii Bitcoin First sa pre portál Cointelegraph vyjadril Crish Kupier, ktorý je vedúcim výskumného oddelenia Fidelity Digital Assets. Kupier skonštatoval, že s Bitcoinom by sa malo zaobchádzať odlišne ako s inými digitálnymi aktívami, pretože verí, že Bitcoin zohráva v portfóliu investorov exkluzívnu úlohu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vo Fidelity Digital Assets riešili dva argumenty fanúšikov ostatných kryptomien, ktoré Bitcoinu vyčítajú – prvým je možnosť, že ho technologicky predbehnú iné modernejšie kryptomeny a druhým, že má v porovnaní s altcoinami menší potenciál cenového rastu.

Kupier však upozornil, že Bitcoin je hodnotovo pred altcoinami výrazne popredu, má totiž najdecentralizovanejšiu sieť, ktorá je odolná voči cenzúre. ,,Nemôžete znovu vynájsť niečo, čo už bolo vynájdene v podobe najbezpečnejšej a najdecentralizovanejšej siete. Ide o niečo, čo považujeme za najlepší peňažný statok v priestore digitálnych aktív.”

Kupier priznal, že altcoiny pre nižšiu trhovú kapitalizáciu majú väčší potenciál cenového rastu, no zároveň upozornil, že sú omnoho rizikovejším typom investície. Preto by sa malo s altcoinami zaobchádzať ako s “vysoko rizikovým investičným aktívami”, kým Bitcoin vníma ako niečo, čo je už v omnoho pokročilejšej adopcii.

Vo Fidelity veria, že bez ohľadu na ďalší vývoj blockchainovej technológie bude Bitcoin naďalej líder celej oblasti. Aj v scenári, že bude existovať viacero kľúčových blockchainov bude Bitcoin predstavovať akýsi základný kameň, ku ktorému sa budú ich užívatelia vracať.

,,Nakoniec vec, ktorá dáva ďalším tokenom pridanú hodnotu je skutočnosť, že sa vždy môžu nejakým spôsobom spojiť s bitcoinami, alebo ich na bitcoiny previesť,” uviedol Kupier a dodal, že Bitcoin bude časom pravdepodobne hlavným protokolom na vytváranie väčšiny blockchainových aplikácii.

Ďalšie zaujímavé články

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.