Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Fidelity podala ďalšie dve žiadosti o ETF – ide však inou cestou

Článok

metaverse
Zdroj: pexels.com

Spoločnosť Fidelity Digital Assets bola poslednou v poradí, ktorej Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) zamietla jej žiadosť o spotové Bitcoin ETF. Na americkom trhu tak naďalej spotové ETF na najväčšiu kryptomenu absentuje.

Fidelity Digital Assets, dcéra veľkého správcovského giganta Fidelity, sa tejto informácii rozhodne nepotešila, no kryptomenových ambícii sa nevzdáva. Podľa najnovších informácii predložila SEC dve nové žiadosti o ETF – tentokrát sa však netýkajú Bitcoinu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Žiadá o schválenie dvoch ETF

Fidelity konkrétne požiadala SEC, aby jej povolila fondy s názvami Fidelity Industry and Digital Payments ETF a Fidelity Metaverse ETF. Ani jedno z týchto ETF by však nebolo priamo viazané na kryptomeny a ich cenu. Naopak sledovali by len výkonnosť spoločností, ktoré sa špecializujú na kryptomeny alebo na tému metaverse.

Pokiaľ ide o Fidelity Industry and Digital Payments, výkonnosť tohto ETF by bola závislá od toho, ako sa bude dariť spoločnostiam pôsobiacim v oblasti ťažby kryptomien,  obchodovania s kryptomenami, kryptoburzám, blocchainovým technologickým firmám či spracovateľom digitálnych platieb.

V prípade Fidelity Metaverse ETF by zas išlo o investičný produkt zameraný na výkonnosť firiem v oblasti výpočtového hardvéru, digitálnej infraštruktúry, dizajnu, inžinierskeho softvéru, herných technológii, vývojárov webu, technológii smartfonov a iných nositeľných zariadení. Pod týmto dlhým zoznamom si však treba v jednoduchosti predstaviť firmy, ktoré majú čo-to povedať v oblasti metaverse – čiže virtuálneho sveta. Teda najmä Meta, Apple či Microsoft.

Portál Cointelegraph dopĺňa, že SEC má aktuálne na stole okolo 40 žiadosti o rôzne ETF, ktoré sú spojené s kryptomenami. Kým tie, ktoré sú viazané priamo na kryptomeny, tj. predovšetkým žiadosti o spotové Bitcoin ETF, majú malú nádej na schválenie, takéto hybridné riešenia, ktoré sledujú len výkonnosti firiem, ktoré podnikajú aj v oblasti kryptomien alebo metaverse, sú omnoho nádejnejšie.

Ďalšie zaujímavé články

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

„Skrachovaní bitcoineri” sa “zamestnávajú” v McDonald’s. Slávny reťazec im odpovedal

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.