Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Facebook spustil vlastnú krypto peňaženku, no stretlo sa to s tvrdým odporom

Článok

Facebook
Pixabay.com

Facebook už pre niekoľkými rokmi informoval o svojich veľkých plánoch spustiť svoju vlastnú kryptomenu s názvom Libra. Hoci tie plány stroskotali, podarilo sa im spustiť vlastnú krypto peňaženku Novi wallet v spolupráci s Coinbase. Stretlo sa to však s tvrdým odporom.

Mobilná peňaženka Novi

Facebook spustil dlho očakávaný pilotný projekt svojej digitálnej peňaženky Novi v USA. Rozhodol sa však použiť stablecoin Paxos Dollar po tom, čo sa vlastnej kryptomene Diem (Libra) nepodarilo získať podporu od regulátorov. V utorok na blogu David Marcus, vedúci vývoja peňaženky Novi spoločnosti Facebook, oznámil, že spoločnosť začala pilotné spustenie v niektorých častiach USA a v Guatemale. K spusteniu gratuloval aj samotný CEO Coinbase.

Používatelia si môžu aplikáciu stiahnuť do telefónov iOS alebo Android a zaregistrovať sa pomocou vládneho ID dokladu, uviedol Marcus s tým, že prevod peňazí medzi peňaženkami bude bezplatný. Americká burza kryptomien Coinbase poskytuje custody služby pre Novi, čo znamená že zastrešuje úschovu týchto prostriedkov. 

Negatívne odozvy

Päť senátorov vyzvalo na okamžité zrušenie novej krypto peňaženky od Facebooku len niekoľko hodín po tom, ako bola spustená v spolupráci s Coinbase. Skeptická senátorka Elizabeth Warrenová bola jednou z piatich naliehajúcich osôb na generálneho riaditeľa Facebooku Marka Zuckerberga, aby projekt okamžite prerušil. V liste zaslanom Zuckerbergovi 19. októbra päť senátorov napísalo:

,,Vzhľadom na rozsah škandálov okolo vašej spoločnosti toto píšeme, aby sme vyjadrili našu najsilnejšiu nevôľu a nesúhlas voči obnovenému úsiliu Facebooku o spustenie kryptomeny a digitálnej peňaženky, ktoré sú teraz označené ako Diem, respektíve Novi.“

Tiež uviedli, že Facebook opakovane a vedome pokračoval v krokoch, ktoré poškodili jeho používateľov a širšiu spoločnosť, a dodali:

,,Facebooku nemožno dôverovať natoľko, aby spravoval platobný systém alebo digitálnu menu, keď sa jeho existujúca schopnosť riadiť riziká a zaistiť bezpečnosť spotrebiteľov ukázala ako úplne nedostatočná.“

Poukazovali tým hlavne na obrovské úniky dát užívateľov Facebooku, pričom sa dokonca hovorilo, že táto spoločnosť s nimi vedome obchodovala a predávala tieto údaje tretím stranám. Dokonca na darkwebe sú údajne dostupné dáta až polovice všetkých užívateľov tejto sociálnej siete.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Coinbase spustí vlastný NFT trh – Bude však iný než OpenSea

Herná platforma Steam zakáže NFT blockchain hry – Sú za tým peniaze

CEO Polkadot: Prispejte k vývoju našej siete a získajte podiel z 800 miliónov USD

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Cointelegraph, Ft

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.