Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Ethereum je opäť bližšie k prechodu na PoS – Kedy sa ho dočkáme a aké výhody prinesie?

Článok

Ethereum
Pixabay.com

Kryptomenu Ethereum čaká tento rok významný a bez pochyby najväčší míľnik tejto druhej najväčšej kryptomeny v jej histórii. Jedná sa o prechod na PoS s označením Ethereum 2.0. Tento prechod na proof-of-stake spôsobí oveľa vyššiu efektivitu aj rýchlosť siete, no hlavne bude oveľa ekologickejší. Práve spotreba energie je tŕňom v oku mnohých odporcov PoW kryptomien ako je aktuálne Ethereum, či samotný Bitcoin.

Úspešný testnet

Ethereum sa úspešne zlúčilo na testovacej sieti Kiln začiatkom tohto týždňa. Jedná sa o testovanie pred prechodom blockchainu na sieť proof-of-stake, pričom validátori siete teraz vyrábajú bloky po zlúčení obsahujúce transakcie. Prechod kryptomeny Ethereum k mechanizmu konsenzu proof-of-stake bude overovať transakcie pomocou uzlov riadených „stakermi“. Je posun vpred voči súčasnému proof-of-work, ktorý sa pri overovaní transakcií v sieti spolieha na centralizované entity nazývané „mineri“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pod pojmom zlúčenie sa rozumie nasadenie vykonávacej vrstvy Ethereum – termín pre súčasnú sieť Ethereum – do „konsenzuálnej vrstvy“ reťazca Beacon, čo je termín pre nadchádzajúci blockchain Ethereum 2.0. Očakáva sa, že testnet s názvom Kiln je poslednou testovacou fázou, uviedli vývojári Ethereum Foundation. Po oficiálnom prechode siete na ETH 2.0 sa očakáva pokles odmeny za blok o 2 ETH. To by podľa niektorých analytikov prispelo k ďalšiemu tlaku na ponuku a z dlhodobého hľadiska by pôsobilo ako katalyzátor cien tejto kryptomeny.

Treba spomenúť, že stakeri vložili do siete už viac ako 10 miliónov ETH, ktorých hodnota je aktuálne približne 27 miliárd dolárov. Uzamknuté ETH v sieti efektívne znižujú množstvo v obehu, čo môže pomôcť rastu ceny.

Samotný prechod je tvorenými viacerými fázami, ktoré môžete vidieť na obrázku nižšie. Podľa pôvodných plánov by sme sa úplného prechodu mali dočkať už v lete tohto roku.

Ethereum 2.0, beacon chain, proof of stake

Výhody Ethereum 2.0

Zmena na Ethereum 2.0 bude pre držiteľov ETH pozitívna. Zmení štruktúru poplatkov, čo povedie k tomu, že používatelia budú platiť menej za transakcie a dokonca umožní držiteľom, ktorí majú potrebné množstvo ETH (32), vložiť svoje mince do siete a stať sa validátormi. Všetky aplikácie, ktoré už existujú v aktuálnej sieti, jednoducho migrujú na Ethereum 2.0 bez straty záznamov o transakciách alebo údajov. Prechod na verziu 2.0 úplne odstráni štruktúru proof-of-work ťažby v prospech stakingu. To spôsobí, že tradičný systém ťažby bude zastavený a ťažiari budú musieť prejsť na staking, ak chcú overiť transakcie a získavať tak odmeny za bloky a transakčné poplatky.

Hlavne pre ťažiarov bude však tento prechod nepríjemnou správou, keďže ich vybavenie na ťažbu ETH už nebude potrebné. Detailne sú tieto výhody a nevýhody opísané na obrázku nižšie.

Article "Ethereum 2.0"

Prečítajte si zaujímavé novinky

Ako zmierniť stratu portfólia pri aktuálnych prepadoch? Odpoveďou sú trading boti

NÁVOD | Maiar Launchpad spustí ďalší zaujímavý projekt s možným ziskom tisícov percent

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Forkast, Cnbctv

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.