Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Elrond (EGLD) stúpol za posledný týždeň o 50%. Cenu tlačí nahor tajomný odpočet

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Držitelia kryptomeny Elrond (EGLD) si posledný týždeň skutočne užívajú. Toto aktívum totiž za posledných 7 dni stúplo o 50%, čo predstavuje najväčší rast spomedzi top 50 kryptomien podľa kapitalizácie. Čo ale stojí za týmto rastom?

Tajomný odpočet

V jarných mesiacoch Elrond (EGLD) spustil populárny formát marketingu, kedy na svojom oficiálnom Twitter účte každý deň prinášali rôzne novinky, vylepšenia a partnerstvá pod značkou #hypergrowth100. Počas týchto 100 dní priniesli množstvo hodnotných vylepšení. Medzi najvýznamnejšie určite patrilo spustenie ďalšej fázy ich mainnetu, čo umožnilo zvýšiť decentralizáciu siete a umožniť staking pri externých staking provideroch. Záujem o staking bol veľký, pričom rýchlo sa celkové množstvo zamknuté v stakingu vyšplhalo cez 60% mincií z aktuálneho obehu.

Posledné mesiace a týždne komunita okolo tohto projektu netrpzelivo očakáva spustenie Maiar DEX – decentralizovanej zmenárne založenej na sieti Elrond. Najnovší tajomný odpočet 10 dní naznačuje, že na jeho konci by sme sa mohli dočkať oficiálneho spustenia Maiar DEX. Posledné týždne patrili veľkému testovaniu a auditovaniu tejto zmenárne, o čom svedčia aj tweety nižšie.

https://twitter.com/beniaminmincu/status/1409125850851778561

Aktuálne je teda veľká pravdepodobnosť, že Maiar DEX je už za rohom. Či je to však skutočne pravda sa dozvieme až za pár dní. Cena EGLD však vzhľadom na tento tajomný odpočet reaguje pomerne silným rastom.

Pozrite si aj: Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 100 USD)

Veľká aktivita

Záujem o Elrond rastie neustále, čo potvrdzujú aj štatistiky nižšie. Za posledných 6 mesiacov stúpol počet aktívnych peňaženiek o 400%, za čo Elrond vďačí hlavne ich prelomovej mobilnej peňaženke Maiar.

Počet EGLD adries, Zdroj: Elrond Explorer

Elrond sa radí medzi kryptomeny, ktoré sú priamym konkurentom ETH. Transakcie na sieti Elrond sú aktuálne spracované behom pár sekúnd, s priemerným poplatkom 0,005 USD.

Nie len, že je Elrond rýchly a lacný, táto sieť je aj prvou v Európe, ktorá má zápornú uhlíkovú stopu. Vývojári poznamenali, že sú plne odhodlaní zabezpečiť, aby ich technológie nemali negatívny dopad na planétu. Z tohto dôvodu nadviazali partnerstvo so spoločnosťou Offsetra, ktorá sa zameriava na znižovanie uhlíkových emisií, aby im pomohla znížiť uhlíkovú stopu. Odborníci z Offsetry analyzovali množstvo energie spotrebovanej viac ako 5 000 servermi v 30 rôznych krajinách roztrúsených na 6 kontinentoch.

Pozrite si aj: Tether vytlačil 1 miliardu nových USDT tokenov. Stablecoiny aktuálne dosahujú rekordné hodnoty

Offsetra následne zistila, že uhlíková stopa Elrondu bola okolo 6 miliónov kg, čo bolo následne kompenzované vyradením jednotiek zodpovedajúcich 7,4 miliónom kg CO2, čo prinieslo 25% pozitívny vplyv na životné prostredie.

Vzhľadom na čoraz častejší dôraz na čo najnižší ekologický dopad kryptomien na životné prostredie mohol aj tento fakt pomôcť nárastu ceny EGLD.

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.