Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Elon Musk zvažuje predaj 10% jeho akcií Tesly – Michael Saylor mu radí nakúpiť BTC

Článok

Elon Musk
Zdroj: Pixabay.com

Elon Musk opäť zaujal na jeho Twitteri. Najnovšie nepropagoval žiadne meme kryptomeny. Tentokrát zverejnil anketu, v ktorej sa pýtal jeho sledovateľov, či má predať 10% z jeho podielu akcií Tesly. Michael Saylor mu odporučil nakúpiť za to Bitcoin.

Predať, či nepredať?

Elon Musk posunul svoju hru na Twitteri na úplne novú úroveň po tom, čo zverejnil anketu, v ktorom nechal svojich 62 miliónov sledovateľov rozhodnúť, či by mal alebo nemal predať 10 % svojich akcií Tesly, čo je zhruba ekvivalent 25 miliárd dolárov. Musk vlastní asi 193 miliónov akcií popredného výrobcu elektrických áut. Jeho prieskum získal v čase písania 3,2 milióna hlasov, pričom návrh podporilo 57,2 % hlasujúcich. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V následnom tweete generálny riaditeľ spoločnosti Tesla napísal, že sa bude riadiť výsledkami prieskumu. Muskov osobný čistý majetok vzrástol podľa dát z Bloomberg Billionaire Index na 338 miliárd dolárov. Od začiatku roka 2021 sa takmer zdvojnásobil, najmä v dôsledku búrlivej rally spoločnosti Tesla. Podnikateľ má pod kontrolou aj spoločnosť SpaceX, ktorej hodnota je údajne viac ako 100 miliárd dolárov.

SÚŤAŽ | Zaujímajú vás trading boti a chcete si ich vyskúšať? Vyhrajte ročné predplatné na trading botov, podmienky sú jednoduché!

Musk v ďalšom tweete tiež napísal, že neberie žiadny plat ani bonusy, a preto je takýto predaj akcií v podstate jedinou možnosťou ako získať prostriedky na platenie daní.

Bitcoin ako diverzifikácia

Teraz, keď má šéf Tesly po ruke veľa peňazí, okamžite začal dostávať ponuky od komunity kryptomien. Generálny riaditeľ MicroStrategy Michael Saylor nestrácal čas a pokúšal sa presvedčiť Muska, aby za tieto peniaze nakúpil Bitcoin, pričom tvrdil, že to ochráni Teslu pred infláciou.

Saylor napísal:

Ak je cieľom diverzifikácia, alternatívnou stratégiou je konverzia súvahy $TSLA na štandard #Bitcoin a nákup 25 miliárd $ v BTC. To by prinieslo diverzifikáciu, ochranu pred infláciou a ďalší rast pre všetkých investorov daňovo efektívnym spôsobom.

Komunikácia medzi tými dvomi prebehla už aj v decembri minulého roka, kedy Saylor adresoval Muskovi tweet, v ktorom ho nabádal, aby Tesla nakúpila BTC a ochránila tak seba a svojich investorov pred infláciou. Pár mesiacov na to prebehol známy nákup BTC spoločnosťou Tesla, ktorý odštartoval ďalší raketový rast celého trhu s kryptomenami.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Cryptomines – Nová NFT hra, ktorá vám môže zarobiť vklad už do 1 mesiaca

Kryptomeny, ktoré v lete robili zisky v tisícoch percent ožívajú – Začína druhé kolo?

Niekto kúpil CryptoPunk NFT za 532 miliónov dolárov. Jednalo sa však o premyslený podvod

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: U.today

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.