Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Elon Musk už „otravuje“ aj s NFT – Tajomný odkaz na Twitteri a 500% nárast behom pár minút

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kontroverzný Elon Musk opäť úradoval v oblasti kryptomien – tentokrát sa však zameral na oblasť NFT. Po zverejnení jeho tajomného tweetu na Twitteri vyletel daný NFT projekt o stovky percent behom pár minút.

Elon Musk a jeho Twitter

Elon je vo svete kryptomien (ne)populárny vďaka jeho príspevkom na adresu kryptomien. Vzhľadom na jeho dosah a obrovský počet sledovateľov, dokáže svojimi príspevkami na Twitteri manipulovať celým trhom, o čom nás počas minulého roka veľa krát presvedčil. Najviac sa venoval svojmu obľúbencovi – kryptomene Dogecoin. Počas prvých jeho tweetov bol DOGE schopný vyletieť aj o stovky percent. S pribúdajúcim počtom „manipulačných“ príspevkov však slabol ich dosah a posledné príspevky Elona Muska k Dogecoinu spôsobili len pár percentný nárast.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Okrem DOGE sa Musk podpísal aj na citeľnej manipuláciu fundamentu celého trhu s kryptomenami, keď najskôr ohlásil veľký nákup BTC spoločnosťou Tesla, následne oznámil prijímanie platieb v BTC, čo neskôr zrušil s odôvodnením, že Bitcoin je neekologický. To rozpútalo vlnu paniky, ktorá spôsobovala výrazný pokles trhu.

Aktuálne sa zdá, že Elon objavil novú zlatú baňu, kde dokáže manipulovať ľudí a zarobiť si ďalšie peniaze. Začal totiž propagovať NFT.

(Ne)nápadná propagácia NFT

V nedeľu 9.1. Elon Musk na svojom Twitteri zverejnil nasledujúci tweet, v ktorom spomínal kačacie NFT, ktorých vlastní 458. Toho sa okamžite chytili špekulanti, ktorí našli jeden takýto projekt, v ktorom mali najväčšie peňaženky počet NFT práve na hodnote 458. To okamžite spôsobilo masívny nárast v stovkách percent len behom pár minút. Ľudia ich začali zbesilo vykupovať.

Behom jednej hodnoty sa cena týchto NFT zo zbierky The Indifferent Duck vyšplhala z približne z 0,2 ETH až na psychologickú hranicu 1 ETH. V dobe najväčšej mánie sa predávalo až 10 NFT behom jednej minúty, celkovo sa ich predalo len za jediný deň takmer 3500. Ako však býva zvykom, nadšenie rýchlo opadlo a cena začala prudko klesať. Približne za 10 minút sa prepadla o 40%. Momentálne sa tieto NFT predávajú na cene od 0,37 ETH.

Tomuto rýchlemu poklesu výrazne pomohlo aj to, že do tej doby nečinné peňaženky so súčtom 458 začali svoje NFT vo veľkom vypredávať. To samozrejme len urýchlilo paniku na trhu.

To, či Elon Musk bol skutočne majiteľom týchto peňaženiek, prípadne si len „testoval“ pozornosť sledovateľov a svoj dosah v oblasti NFT, je otázne. Viacerí sa zhodujú, že tieto jeho tweety o NFT budú pokračovať, pretože vďaka jeho slepým sledovateľom má moc ovládať celé trhy, pričom pri malých NFT zbierkach v počtoch pár tisíc, má jeho dosah oveľa väčšiu moc.

Pokiaľ vás oblasť NFT zaujíma, môžete sa pridať do mojej bezplatnej Telegram skupiny, kde pravidelne pridávam zaujímavosti a tipy (nielen) z oblasti NFT. Aktuálne je tam už cez 3000 ľudí.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Ako zmierniť stratu portfólia pri aktuálnych prepadoch? Odpoveďou sú trading boti

Multimilionár Kevin O’Leary: NFT sektor bude väčší než samotný Bitcoin

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.