Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Elon Musk je v kontakte s vývojármi Dogecoin už od roku 2019

Článok

Elon Musk Dogecoin
Pixabay.com

Keď Elon Musk včera tweetol, že Tesla spolupracuje s developermi kryptomeny Dogecoin na jej vylepšení, stretol sa s rôznymi typmi reakcii. Kým fanúšikovia DOGE sa tešili ďalšiemu impulzu, ktorý pomohol vyhnať cenu tejto kryptomeny vyššie, skeptici si začali skôr klásť otázku, či ešte vôbec existujú nejakí aktívni developer tejto meme mince.

Exkluzívny rozhovor, s ktorým prišiel portál DeCrypt, naznačuje, že na Dogecoin (DOGE) sa predsa len naozaj pracuje a čo viac, že Elon Musk je v kontakte s jej vývojármi už od roku 2019 (!!!). To mnohé vysvetľuje a zároveň naznačuje, že Musk mohol mať mince DOGE “nakúpené” dávno predtým, ako začal robiť tejto kryptomene silný marketing (Musk investíciu do Dogecoin nepriznal, ide len o špekuláciu pozn.red.).

TIP: Chcete vedieť o kryptomene Dogecoin viac? Prečítajte si náš profilový článok.

Musk chcel projekt sám financovať

Portál DeCrypt sa o tejto téme rozprával v telefonickom rozhovore s aktívnym developerom Dogecoin Rossom Nicollom, ktorý priznal, že k prvému kontaktu medzi nim, ďalšími vývojármi (Michi Lumin, Max Keller, “Patrick” a “Sporklin”, ktorý žiaľ v apríli zomrel na rakovinu) a  a šéfom Tesla došlo už v roku 2019. Musk ich údajne povzbudil k tomu, aby „zlepšili priepustnosť transakcii DOGE“ a zároveň im mal poskytnúť „množstvo rád a cenných informácii”. Nicoll dokonca uviedol, že Musk ich chcel aj financovať, no jeho ponuku odmietli, podobne ako ponuky, ktoré dostali od iných potenciálnych investorov.

Vďaka rastu ceny DOGE však aktuálne nie je o financie núdza a tak vývojárom zdá sa stačí aj akési “neoficiálne partnerstvo” v rámci ktorého Musk pôsobí v akejsi úlohe poradcu. Nuž a čo je očividné, svojimi tweetmi pomáha aj k rastu ceny. Nicoll taktiež prezradil, že rastom ceny DOGE stúpa aj záujem rôznych vývojárov pracovať na nej.

Elon Musk mal vývojárov nabádať najmä k tomu, aby zefektívnili transakcie. Nicoll portálu DeCrypt povedal, že na vylepšeniach s tým súvisiacich sa naozaj robí. ,,Z pohľadu koncového používateľa sa zameriavame na to, aby sa zlepšila rýchlosť synchronizácie. Inovácia má zabezpečiť, že zálohy budú vždy validné, čo umožní poskytovateľom služieb ľahšiu integráciu Dogecoinu.”

Ďalším cieľom vývojárskeho tímu má byť zníženie transakčných poplatkov zo súčasných okolo 0,40 USD za transakciu len na 0.01 USD. ,,Bude to trochu o rokovaniach s ťažiarmi. Musíme ich presvedčiť, že pre sieť to bude zdravé,” prezradil.

Veľká aktualizácia kódu – tzv. upgrade 1.21, ktorý má byť najväčším od roku 2019, by mal byť hotový v dohľadnej dobe. Portál DeCrypt píše, že by sa tak mohlo stať ešte predtým, ako zmenáreň Coinbase zalistuje Dogecoin na svojej platforme. Tento týždeň jej šéf Brian Armstrong oznámil, že tak spraví do 6-8 týždňov.

Podobný Bitcoinu, no nie rovnaký

Dogecoin má podobné základy ako Bitcoin, no používa iný kód, Scrypt (Bitcoin používa SHA256), čo robí z Dogecoinu o čosi energeticky menej náročnú kryptomenu. Aj tak je však nutné povedať, že jej ťažba spotrebováva už teraz dosť energie. V súčasnosti zhruba 7% z toho, čo spotrebuje Bitcoin. Ak by však Dogecoin teoreticky dosiahol takú mieru adopcie ako on, nedalo by sa tvrdiť, že je omnoho ekologickejší než BTC.

Tesla a Dogecoin

Keď Elon Musk tento týždeň oznámil, že Tesla prestáva akceptovať Bitcoin ako platidlo z dôvodu, že jeho ťažba je zo značnej miery neekologická, zároveň uviedol, že Tesla sa pozerá po iných kryptomenách, ktoré si vyžadujú menšiu spotrebu energie. Okamžite sa začalo špekulovať, ktoré by to mohli byť, pričom výraznú pozornosť Tesla si pýtali najmä projekty Cardano a Elrond.

Neskorší Muskov tweet, že spolupracuje s vývojármi Dogecoin na zlepšení efektívnosti transakcií a skutočnosť, že sa o túto kryptomenu podľa rozhovoru s Nicollom zaujíma už od roku 2019 nahrávajú predpokladu, že tou mincou, pre ktorú sa  Tesla rozhodne, bude práve kryptomena s maskotom v podobe psieho plemena Shiba Inu. Naša redakcia však musí doplniť, že pokiaľ ide o technológiu, inflačnú otázku či centralizáciu, Dogecoin rozhodne nie je zďaleka ideálnou voľbou. Písali sme o tom tu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne