Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

El Salvador kúpil ďalšie bitcoiny, Bukele sa stretol s tureckým prezidentom Erdoğanom

Článok

El Salvador
Pixabay.com

Klesajúca cena Bitcoinu (BTC) prezidenta El Salvador Nayiba Bukeleho zatiaľ neznepokojuje. Stredoamerická krajina 21. januára nakúpila ďalšie BTC – tentokrát za 15 miliónov dolárov.

Najnovšiu kúpu bitcoinov potvrdil na Twitteri prezident Nayib Bukele, ktorý ju tradične svojským spôsobom aj okomentoval: ,,Nie, mýlil som sa, nepremeškal som to. El Salvador práve kúpil 410 bitcoinov len za 15 miliónov dolárov. Niektorí chlapci predávajú naozaj lacno.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bukele tým narážal na svoj „tweet“ zo 14. januára, kedy taktiež klesla cena BTC, no nestihol reagovať a tento prepad využiť na kúpu. Vtedy uviedol: ,,Myslím, že sme ten prepad tentokrát premeškali.”

El Salvador 7. septembra 2021 urobil z Bitcoinu ako prvá krajina na svete oficiálne zákonné platidlo (popri americkom dolári). Od oného momentu doňho postupuje aj investuje, pričom po poslednej akumulácii má pod kontrolou 1801 BTC (v súčasnosti ide o zhruba 63 miliónov dolárov). Verejnosť však pre absenciu väčšej transparentnosti vôbec netuší, ako je zabezpečené ich bezpečné držanie – inak povedané kto má pod kontrolou privátne kľúče (len Bukele?).

Bukele sa stretol s tureckým prezidentom Erdoğanom

Minulý týždeň sa Nayib Bukele stretol s prezidentom Turecka Recepom Tayyipom Erdoğanom, čo motivovalo mnohých fanúšikov Bitcoinu rozvíriť špekulácie o možnej snahe Turecka napodobniť Bukeleho krajinu a po jeho vzore spraviť z BTC zákonné platidlo.

,,Nikto by nemal byť prekvapený, ak bude Turecko nasledovať El Salvador. Teória hier je tragicky nedocenená a nepochopená téma,” komentoval “tweet” Bukeleho so salvádorskou a tureckou vlajkou známy český bitcoiner Alex Pilař.

Ako sa však neskôr ukázalo, minimálne z oficiálneho hľadiska stretnutie hláv El Salvador a Turecka nemalo s Bitcoinom nič spoločné. V rámci štátnej návštevy Bukele a Erdogan slávnostne otvorili salvádorské veľvyslanectvo v Turecku a dohodli sa na šiestich dohodách týkajúcich sa hospodárstva, obchodu, obrany, diplomacie a vzdelávania.

Dohody majú za cieľ zvýšiť objem obchodu medzi týmito krajinami na 500 miliónov dolárov v priebehu piatich rokov. Objemy za roky 2020 a 2021 boli pritom “len” 27, respektíve 50 miliónov USD.

Napriek tomu, že Erdogan žiadnym spôsobom nenaznačil náklonnosť Bitcoinu (naopak v Turecku sa v predošlých mesiacoch špekulovalo o zákaze kryptomien pozn.red.), mnohí špekulovali, že stretnutie s bitcoinerom Bukelem môže čosi naznačovať. Turecká líra má totiž obrovské inflačné problémy a tak Bitcoin by naozaj mohol byť jedným z teoretických riešení – aj keď extrémne odvážnym, ako pomôcť miestnej ekonomike. Isté však je, že aj ak náhodou na túto tému diskusia medzi Ergodanom a Bukelem prebehla, bolo to len za zatvorenými dverami.

MEME tweet: Erdogan si odpisuje seed k svojim (tureckým) bitcoinom:

Kým oficiálne Turecko náklonnosť Bitcoinu nikdy nenaznačilo, samotní Turci k Bitcoinu vo veľkom inklinujú, pretože ich dokáže úspešne chrániť pred šialenou infláciou tureckej líry. Podľa Google Trends je aktuálne Turecko štvrté v poradí krajín, kde sa najviac vyhľadáva pojem Bitcoin. Výraznejší záujem je len v Nigérii, El Salvador a v Holandsku.

Mimochodom vedeli ste, že  El Salvador navštívil slovenský YouTuber PPíter? Priamo v uliciach rušného El Zonte si vyskúšal ako sa dá s Bitcoinom zaplatiť napríklad za náhrdelník na miestnej tržnici.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin čaká dôležitý týždeň – trhy očakávajú zvýšenú volatilitu

Sólo ťažiar Ethereum trafil jackpot – vyťažil Ethery za 540 000 dolárov!

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.