Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

El Salvádor bude ťažiť Bitcoiny vďaka energii z vulkánov – Ako prvý na svete

Článok

vulkán
Zdroj: Pixabay.com

Prezident El Salvádoru Nayib Bukele zdieľal video, ktoré ukazuje ich prvé verejné zariadenie na ťažbu Bitcoinov poháňané elektrickou energiou získavanou z jeho vulkánov.

„Prvé kroky…“

Hoci prezident Salvádoru prijal veľa kritiky kvôli vyhláseniu BTC ako zákonného platidla, neodradilo ho to v napredovaní týmto smerom a zdá sa, že tento tlak skôr zvyšuje jeho nutkanie pracovať ešte viac. Bukeleho najnovší tweet bol krátky, no o to významnejší.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1442949756993490945

Tweet zobrazuje video s leteckým pohľadom na zariadenie, ktoré vyrába elektrickú energiu z tepla sopiek. Nasleduje prechod na nákladný automobil označený logom vlády Salvádoru. Následne vidíme to najdôležitejšie – Asics minery na ťažbu BTC. Prezentácia sa končí panoramatickým výhľadom na elektráreň.

Geotermálna elektráreň v El Salvádore

Geotermálna elektráreň v El Salvádore

Tento tweet sa stal okamžite jedným z najobľúbenejších príspevkov Salvádorského prezidenta s viac ako 35 tisíc lajkami a viac ako 1900 komentármi vrátane komentárov od známych osôb z oblasti kryptomien ako Dan Held z Kraken, Jay Hao z OKEx , syn Petra Schiffa, Spencer Schiff a pseudonym Hodlnaut.

Rušný štart, no svetlá budúcnosť?

Zavedenie Bitcoinu ako zákonného platidla v tejto krajine bolo sprevádzané vlnou kontroverzie, kedy sa ľudia vo svete rozdelili na dva tábory. Jeden, ktorý túto myšlienku podporoval, a druhý, ktorý kritizoval prezidenta za násilné pretlačovanie BTC do popredia.

Najnovším tweetom o ťažbe BTC pomocou zelenej energie z vulkánov si však Bukele nepochybne získal mnoho priaznivcov na svoju stranu. Trendom posledných mesiacov sa stáva práve zelená ťažba Bitcoinu a iných kryptomien, ktorá sa stále viac pretláča a presadzuje. Tento trend odštartoval ako inak Elon Musk, ktorý jeho vyjadrením o neekologickej ťažbe zostrelil trh s kryptomenami a téma zelenej ťažby BTC sa stala na dlhú dobu číslom 1.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Facebook investuje 50 miliónov USD do vlastného virtuálneho sveta – Toto zatiaľ vieme

Binance má ďalšie problémy – Je vyšetrovaná kvôli možnej manipulácii cien

Na ceste za Polkadot parachainami: Situácia sa komplikuje (6. diel)

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Cryptopotato

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.