Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Dočká sa India svojho Bitcoin a Ethereum ETF?

Článok

India
Pixabay.com

Kým ešte nedávno sa v súvislosti s Indiou písalo o možnosti kompletného zákazu obchodovania decentralizovaných kryptomien, aktuálne sa s ňou spája téma možnosti spustenia prvých bitcoinových a etherových ETF.

Vyzerá to tak, že druhá najľudnatejšia krajina sveta napokon ustúpi od plánov komplexného zákazu kryptomien a skôr pristúpi k ich prísnej regulácii, ktorá postaví mimo zákon najmä anonymné coiny typu Monero či ZCash.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Firma finančného manažmentu Kling Trading a Fintech konglomerát Cosmea Financial Holdings medzitým spojili sily, aby priniesli na indický trh prvé Bitcoin a Ethereum futures ETF. Tie by sa obchodovali na burze INX, ktorá je dcérou Bombay Stock Exchange. Informovali o tom indické novinky The Economic Times.

Ak by miestna komisia pre cenné papiere schválila tieto produkty, čo samozrejme ešte nie je isté, išlo by o prvé kryptomenové ETF na tomto subkontinente a vôbec jedny z prvých na svete. Na Futures Bitcoin ETF len nedávno udelila povolenie aj Americká komisia pre cenné papiere a burzu (v USA sa aktuálne obchodujú futures ETF od ProShares, VanEck a Valkyrie pozn.red.).

,,Produkty v týchto aktívach novej doby uvedieme na trh v súlade s platnými zákonmi po tom, ako získame všetky post-regulačné povolenia,” dodal generálny riaditeľ burzy INX V. Balasbrumaniam.

Ďalšie zaujímavé články

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Spustenie Sundaeswap na Cardano sa blíži. Môžu sa však objaviť problémy

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.