Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Dobrá správa pre kryptomeny – Ťažiari opäť začali akumulovať Bitcoin

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Po vyše mesiaci začali ťažiari BTC opäť akumulovať, čo je pozitívnym signálom pre budúci rast Bitcoinu a s ním celého trhu s kryptomenami. Otázne však je, dokedy toto akumulačné obdobie potrvá a ako sa odzrkadlí na cene.

Bitcoiny už nepredávajú

Podľa analýzy spoločnosti Glassnode začali mineri opäť akumulovať BTC po tom, čo ich vyše mesiaca postupne predávali. Bitcoinoví ťažiari totiž minulý mesiac kolektívne predávali okolo 5 000 BTC denne. Teraz denne akumulujú 2 500 BTC.

Net position change in bitcoin miners' holdings, July 2021

Zdroj: Glassnode

Vďaka poklesu náročnosti ťažby je teraz ťažba bloku rovnako výnosná, ako keď bola cena BTC na 64 000 dolárov, pretože hoci cena klesla na polovicu, konkurencia pri hľadaní bloku sa tiež znížila na polovicu. Sieť ako celok má teda na udržanie chodu Bitcoinu podstatne nižšie náklady. Mineri teda svoje mince namiesto likvidácie a predaja akumulujú.

 

Bitcoin's hashrate, July 2021

Zdroj: Blockchain.com

Hashrate ako celok rastie, z krátkeho nedávneho prepadu na 58 exahashov za sekundu stúpol na takmer 115 Ex/s. Samotný Bitcoin nám pravidelne dokazuje koreláciu medzi cenou BTC a hashrate. Pokles náročnosti súvisí s prepadom samotnej ceny BTC, zatiaľ čo v prípade, že náročnosť rastie, stúpa aj cena BTC.

Pozrite si aj: Krypto pôžičky – Čo sú, ako fungujú, riziká, benefity a najlepšie platformy pre tieto služby

Je to preto, lebo ťažba Bitcoinu je v skutočnosti nepriamym nákupom BTC zo samotnej siete, a nie od držiteľov BTC na trhu. Táto konkurencia vedie až k bodu, keď je priamy nákup BTC výnosnejší ako ich ťažba.

Parachain aukcie – Možnosť, ako zadarmo získať kvalitné tokeny

Ak sa chcete zúčastniť parachain aukcie na Kusame, môžete prispieť pravdepodobnému víťazovi – Phala Network (Khala). Za odmenu dostanete kryptomeny PHA. Priemerne na 1 KSM (210 USD) dostanete ako odmenu 150 PHA (120 USD). Viac informácií ako aj podrobný návod nájdete v článku nižšie.

Návod ako sa zúčastniť Kusama parachain aukcie – Phala Network a vysoké odmeny ako bonus

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Trustnodes

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.