Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Disney vstupuje do sveta Metaverse – Plánuje virtuálny zábavný park plný zážitkov

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ďalší gigant vstupuje do oblasti Metaverse a skúma jej možnosti. Spoločnosti Disney sa podarilo získať cenný patent na vytvorenie zábavných Metaverse parkov, ktoré umožnia prepojenie reálneho a digitálneho sveta a maximalizujú tak zážitky návštevníkov.

Cenný patent

Spoločnosť Disney získala patent, ktorý vytvorí personalizované interaktívne atrakcie pre návštevníkov zábavného parku. Táto technológia by uľahčila atrakcie rozšírenej reality (AR) bez slúchadiel v zábavných parkoch Disney. Táto technológia by fungovala tak, že by sledovala návštevníkov pomocou ich mobilných telefónov a generovala a premietala personalizované 3D efekty na blízke fyzické priestory, steny a objekty v parku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Patent s názvom „simulátor virtuálneho sveta v skutočnom svete“ bol schválený 28. decembra 2021. Pôvodne bol podaný Úradu pre patenty a ochranné známky Spojených štátov v júli 2020. Pod pojmom Metaverse sa do značnej miery predstavuje to, že existuje na internete a je prístupný pomocou okuliarov pre virtuálnu realitu (VR) alebo AR. Technológia navrhovaná spoločnosťou Disney by však priniesla Metaverse do fyzického sveta. Nie je to prvýkrát, čo Disney prejavil záujem o Metaverse.

Počas rozhovoru o ziskoch za štvrtý štvrťrok spoločnosti v novembri 2021 generálny riaditeľ Bob Chapek uviedol, že spoločnosť sa pripravuje na spojenie fyzických a digitálnych aktív v Metaverse.

„Budeme môcť ešte užšie prepojiť fyzický a digitálny svet, čo umožní rozprávanie príbehov bez hraníc v našom vlastnom Disney Metaverse.“

Odvážne ciele

V novembri 2020 sa strategický šéf Disney Resorts Tilak Mandadi v článku na Linkedine podelil o to, že sa zameral na spojenie digitálneho a fyzického sveta.

„Keď sa pozeráme do budúcnosti, zážitky, ktoré prekračujú fyzickú a digitálnu bariéru a odomykajú nové vrstvy rozprávania, sú pre nás veľmi vzrušujúce,“ napísal. „Tieto skúsenosti sú trvalé a hostia sa s nimi môžu stretnúť v našich parkoch aj mimo nich. Sú pre vás jedinečné a neustále sa menia, takže stále je čo objavovať.“ 

Hoci Disney povedal pre LA Times, že nemá žiadne aktuálne plány v tejto oblasti v blízkej budúcnosti, nedávno schválený patent odráža Mandadiho víziu zábavného parku Metaverse. Vo svete je 12 oficiálnych zábavných parkov Disney, v USA, Paríži, Hongkongu, Japonsku a Číne. V roku 2021 vygenerovala spoločnosť Disney celkový príjem takmer 17 miliárd dolárov so svojím segmentom parkov, zážitkov a produktov, a to aj napriek globálnym blokáciám v dôsledku pandémie COVID-19.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Terra je už druhá najväčšia DeFi sieť, kryptomena LUNA je na novom maxime. Čo spôsobuje rast?

Multimilionár Kevin O’Leary: NFT sektor bude väčší než samotný Bitcoin

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.