Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Dáta z derivátových trhov vyzerajú dobre – Nastáva obrat trendu?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Trhy s kryptomenami sú po mnohých týždňoch konečne v zelených číslach. Hoci je priskoro hovoriť o úplnom obrate trendu, mnohé indikátory tento fakt začínajú podporovať.

Do kryptomien opäť prúdia peniaze

Tento týždeň celková trhová kapitalizácia kryptomien vzrástla o 10 % na 1,68 bilióna dolárov, čo je 25 % zotavenie od 24. januára. Je príliš skoro na to, aby sme špekulovali, či trh našiel dno. Dva kľúčové indikátory – prémia Tether/CNY a báza futures CME – sa však nedávno zmenili na vzostupnú úroveň, čo signalizuje, že súčasné oživenie cien podporuje pozitívny sentiment investorov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Trhová kapitalizácia kryptomien bez stablecoinov

Graf vyššie by však nemal byť považovaný za obrat trendu. Napríklad medzi 13. a 27. decembrom sa celková trhová kapitalizácia odrazila z minima 1,9 bilióna dolárov na 2,33 bilióna dolárov. Napriek tomu bolo 22,9% zotavenie úplne vymazané v priebehu deviatich dní.

Obchodníci na futures trhoch už nie sú „bearish“

Aby sa ďalej dokázalo, že sa štruktúra kryptotrhu zlepšila, obchodníci by mali analyzovať prémiu futures kontraktov na Bitcoin CME. Metrika porovnáva dlhodobejšie futures kontrakty a tradičnú cenu na spotovom trhu. Je to alarmujúca výstraha vždy, keď tento indikátor zoslabne alebo sa zmení na negatívny (backwardation), pretože to naznačuje, že je prítomný medvedí sentiment. Tieto „fixed-calendar“ kontrakty sa zvyčajne obchodujú s miernou prémiou. Výsledkom je, že 1-mesačné futures by sa mali obchodovať s 0,5% až 1% anualizovanou prémiou na zdravých trhoch, čo je situácia známa ako contango.

BTC CME 1-mesačná prémia vs. Coinbase/USD

Vyššie uvedený graf ukazuje, ako indikátor vstúpil do úrovne backwardation 4. januára, keď Bitcoin padol pod 46 000 USD a piatkový pohyb predstavuje prvé zvrátenie trendu sentimentu za posledný mesiac. Údaje ukazujú, že inštitucionálni obchodníci síce zostávajú pod neutrálnou hranicou, no prinajmenšom odmietajú tvorbu medvedej trhovej štruktúry. Zatiaľ čo prémia CNY/Tether mohla ukázať posun trendu, prémia CME nám pripomína, že existuje veľa nedôvery v schopnosť Bitcoinu fungovať ako inflačný hedge. Napriek tomu nedostatok vzrušenia obchodníkov CME môže byť presne to, čo BTC potrebuje na ďalšie naštartovanie rally.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Ako zmierniť stratu portfólia pri aktuálnych prepadoch? Odpoveďou sú trading boti

Šialenstvo alebo super investícia? Najlacnejšie NFT populárnej kolekcie BAYC už pod 100 ETH nekúpite!

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.