Sme aj na sociálnych sieťach

DeFi

Ďalší veľký útok hackerov na DeFi – Ukradli milióny dolárov v BTC!

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Opäť bohužiaľ ďalší úspešný útok hackerov na DeFi sektor. Posledné týždne týchto úspešných útokov pribúda a zdá sa, že hackeri si spravili z tejto oblasti raj na zemi. Najnovšie totiž ukradli milióny dolárov v BTC.

Krádež 277 BTC

Cross-chain DeFi platforma pNetwork sa stala ďalšou obeťou, na ktorú sa hackeri zamerali v rámci siete Binance Smart Chain, pričom sa im podarilo ukradnúť Bitcoiny v hodnote zhruba 12,7 milióna dolárov. Podľa tweetu, ktorý zverejnila pNetwork 20. septembra, tento útok ich pripravil o 277 pBTC. Dodali, že hackerom sa podarilo s väčšinou týchto ukradnutých prostriedkov uniknúť.

https://twitter.com/pNetworkDeFi/status/1439690593211490324

Tím poznamenal, že útok bol vykonaný zneužitím chyby v kóde, a dodali, že oprava už prebieha. Platforma pNetwork tiež ponúkla hackerovi, že si môže nechať 11,5% odcudzených finančných prostriedkov, ak ich vráti.

https://twitter.com/pNetworkDeFi/status/1439915620510978048

https://twitter.com/pNetworkDeFi/status/1439690598529765384

Tím pNetwork ešte musí bližšie prediskutovať, či plánuje refundovať postihnutých používateľov. pNetwork uľahčuje pohyb digitálnych aktív v rôznych blockchainoch. Rovnako ako pre ostatné wrappedtoken protokoly, používatelia môžu vytvoriť pBTC uložením BTC do smart kontraktu – čo im umožní migrovať ich BTC mimo natívnu sieť. Cena tokenu PNT platformy pNetwork po tomto útoku prudko padla.

Množstvo útokov

pNetwork nie je prvou cross-chain platformou, ktorá bola napadnutá. THORChain utrpel v júli krádež 7,6 milióna dolárov. Len o niekoľko týždňov neskôr bol THORchain opäť hacknutý, pričom útočníci ukradli približne 8 miliónov dolárov. Našťastie pre platformu sa hacker ukázal ako „white hat“, ktorý sľúbil vrátenie finančných prostriedkov za odmenu vo výške 10%. 

Sieť Binance Smart Chain mala v tomto roku zatiaľ najviac útokov hackerov na rôzne platformy a protokoly. Neustále sa predlžujúci zoznam útokov na BSC zahŕňa PancakeBunny, Cream Finance, bEarn, Bogged Finance, Uranium Finance, Meerkat Finance, SafeMoon, Spartan Protocol, BurgerSwap, Belt Finance a ďalšie. Sieť Binance Smart Chain bola tiež zapojená do rekordného hacku Poly Network na začiatku augusta, v ktorom bolo z BSC ukradnutých 253 miliónov dolárov a celkovo bolo ukradnutých viac ako 600 miliónov dolárov, avšak hacker vrátil takmer všetky finančné prostriedky.

Nezabúdajte, že DeFi sektor je veľmi riziková oblasť a vysoké výnosy sú vykúpené takouto hrozbou útoku hackerov. Dávajte si preto pozor, kde a koľko svojich prostriedkov zveríte.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Binance má ďalšie problémy – Je vyšetrovaná kvôli možnej manipulácii cien

Používate Telegram? Dávajte si pozor na podvodníkov – Spoznáte ich jednoducho

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.