Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čo teraz robia najväčšie bitcoinové veľryby? Tretia najväčšia možno predáva

Článok

Veľryby
zdroj: Pexels.com

Vďaka portálu Bitinfocharts.com a jeho „Bitcoin Rich List” sa dajú sledovať transakcie najväčších bitcoinových veľrýb, teda adries, na ktorých sa nachádza najviac BTC. Môže nám to pomôcť pri vyhodnocovaní stratégie investorov, ktorí majú potenciálne najzásadnejší vplyv na pohyb ceny BTC a to obzvlášť v krátkodobom horizonte.

Kým prvé dve najväčšie bitcoinové adresy patria burzám Binance a Bitfinex, tretia najväčšia adresa, ktorá aktuálne drží vyše 123 400 BTC (viac ako 5,5 miliardy USD), má neznámeho vlastníka. Zároveň ide o ostro sledovanú adresu, ktorá bola dlhú dobu v akumulačnej nálade – inak povedané aj pri prepadoch ceny neustále pridávala do svojej bilancie ďalšie bitcoiny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vlastník týchto bitcoinov sa však po dlhej dobe (prvýkrát od 9. novembra, kedy bola cena Bitcoinu 67 510 dolárov a presúval 1500 BTC), rozhodol bitcoiny poslať na inú adresu. Urobil tak najprv 1. marca, kedy presunul 1500 BTC pri cene 43 985 USD a potom dvakrát v poslednom týždni. Najprv presunul 21. marca inam 1500 BTC pri cene 40 978 USD a naposledy v piatok 25. marca opäť 1500 BTC pri cene 44 483 USD.

Nakoľko táto veľryba v novembri úspešne presúvala BTC pri jeho doterajšom „maxime“, môže to naznačovať, že teraz očakáva oslabenie ceny s tým, že bude akumulovať bitcoin opäť pri nižších cenách. V tomto mesiaci počet BTC na jej adrese klesol celkovo o 3683 BTC. Nutné je však pripomenúť, že dlhodobý trend tohto investora je stále veľmi býčí.

Pri vyhodnocovaní týchto informácii je zároveň potrebne zdôrazniť, že transakcie odchádzajúce z adresy akejkoľvek veľryby nemusia okamžite znamenať, že sa bitcoinov zbavila (predala ich). Mohla ich napríklad presunúť na burzu a čakať čo sa bude diať, s tým, že predaj uskutočniť napokon ani nemusí. Alebo ich len jednoducho poslať na inú adresu, ktorú má taktiež pod kontrolou.

A čo ostatné veľryby?

Zaujímavé je, že kým zmieňovaná bežne „býčia“ veľryba tento mesiac s akumuláciou nepokračuje ale časť svojich bitcoinov presúva, väčšina ostatných významných neidentifikovaných veľrýb (tie ktoré nepatria burzám) sa tvária viac býčie. Napríklad 14. najväčšia adresa tento mesiac zvýšila svoju bilanciu o 50 813 BTC a 15. najväčšia adresa o 49 826 BTC. Zaujímavý akumulačný pohyb spravila taktiež 33. najväčšia adresa (+15 391 BTC) či 36. najväčšia adresa (+2713 BTC).

Najvýraznejšie „negatívne“ pohyby naopak spravili adresy v zozname na 40.  a 48. mieste, z ktorých odišlo v priebehu posledného mesiaca 10 627 BTC resp. 22 900 BTC.

Pozor na veľrybu, varuje známy trader

V piatok 25. marca twitter kanál ostro sledovaného tradera Pentoshi upozornil, že na burze Bitfinex neznáma veľryba v čase, kedy Bitcoin stúpol na 45 137 USD, čím vytvoril niekoľkotýždňový TOP, vytvorila výraznú sell wall okolo úrovne 45 000 USD. Pentoshi k tomu poznamenal, že pravdepodobne ide o rovnakú entitu, ktorá výrazne nakupovala bitcoiny pri cene 34 000 USD.

https://twitter.com/Pentosh1/status/1507360590876090368

Na tweet Pentoshiho reagoval aj známy onchain analytik William Clemente, ktorý povedal, že teraz nastal vhodný čas „zobrať si popkorn“ a „trh sledovať len z diaľky“. Analytik Michael van de Poppe rovnako tak naznačil, že by to mohlo znamenať cenovú korekciu, keď na grafe vyznačil niekoľko nižších úrovní, ktoré by mohli byť vhodné na opätovný vstup do trhu. ,,Nehovorím, že som v tejto fáze trhu vyslovene medvedí, ale v tomto momente nie som veľmi presvedčený o longoch,” uviedol s tým, že býčí by začal byť až v prípade, že by Bitcoin začal koketovať s cenou 50 000 USD.

Upozorňujeme, že informácie uvedené v tomto článku v žiadnom prípade nemožno chápať ako investičnú radu.

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: cointelegraph.com, bitinfocharts.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.