Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Charlie Munger označil kryptomeny za pohlavnú chorobu. Elon Musk reagoval

Článok

Bitcoin kryptomeny
Zdroj: Pixabay.com

Charlie Munger, 98-ročná pravá ruka najznámejšieho investora všetkých čias Warrena Buffetta vo svetoznámej investičnej spoločnosti Berkshire Hathaway, sa opäť veľmi kriticky vyjadril na adresu kryptomien.

V prejave počas stretnutia akcionárov Berkshire Hathaway totiž Charlie Munger skonštatoval, že kryptomeny sú podobné „prenosnej pohlavnej chorobe.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Určite by som do kryptomien neinvestoval. Som hrdý na to, že som sa im vyhol. Sú ako pohlavná choroba,” povedal počas výročného stretnutia v Los Angeles. ,,Prial by som si, aby boli okamžite zakázane. Obdivujem Čínu, že ich zakázala. Myslím si, že mali pravdu a my sme sa mýlili, keď sme ich povolili,” doplnil.

https://twitter.com/AltcoinDailyio/status/1494036826889211905

Ani jeho blízkemu priateľovi Warrenovi Buffettovi nie je kritika kryptomien vzdialená. Ten párkrát povedal, že Bitcoin je aktívom, ktoré nič nevytvára a raz dokonca prirovnal kryptomeny k jedu na myši a skonštatoval, že lákajú najmä šarlatánov.

Berkshire Hathaway investuje do crypto-friendly firiem

Napriek týmto mimoriadne kritickým vyjadreniam dvojice, ktorej spoločný vek sa pomaličky blíži k magickej 200-vke, ich spoločnosť Berkshire Hathaway robí nemalé investície do firiem, ktoré s kryptomenami určitým spôsobom podnikajú.

Najnovším typom takejto akvizície je kúpa akcii brazílskej fintech banky Nubank, ktorá v Brazílii prevádzkuje spotové Bitcoin ETF. Berkshire Hathaway, ktorá si tuto skutočnosť určite uvedomuje, do nej neváhala koncom minulého roka investovať celú jednu miliardu dolárov.

,,Investíciu do Nubank možno označiť za Buffettov spôsob podpory fintech a kryptosveta bez toho, aby musel vziať svoju kritiku kryptomien z minulosti naspäť,” zhodnotil tento krok Greg Waisman, ktorý je spoluzakladateľom a prevádzkovateľom kryptomenovej peňaženky Mercuryo.

Berkshire Hathaway taktiež vlastní nemalé možnosti akcii VISA či Mastercard. Hoci kryptomeny ich primárnou podnikateľskou aktivitou nie sú, aj tieto dve firmy naznačujú, že chcú v tomto novom segmente zohrávať významnú pozíciu.

Elon Musk uviedol príklad, kedy sa Munger mýlil

Mimochodom k vyjadreniu Charlieho Munegera sa na Twitteri vyjadril aj súčasný najbohatší muž planéty Elon Musk, ktorý naznačil, že hoci Munger je špičkový investor, nie všetky veci dokáže  odhadnúť správne. Musk si totiž spomenul na jeho osobnú skúsenosť s týmto veteránom:

,,Bol som na obede s Mungerom v roku 2009. Rozprávali sme sa o Tesle a on mi vyrozprával všetky dôvody, prečo neuspeje.  Bol som z toho dosť smutný, povedal som mu, že so všetkými jeho argumentmi súhlasím a že pravdepodobne Tesla zomrie, ale že aj tak to stojí za ten pokus.“

Nuž a kde je Tesla dnes? Z Muska urobila najbohatšieho muža planéty, vlastní bitcoiny na súvahe a je najväčším predajcom elektromobilov a jedným z najvýznamnejších predajcov aut vôbec.

Ďalšie zaujímavé články

Veľká výhra pre kryptomeny v USA: Problémový zákon má byť upravený!

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.