Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CFTC chce prevziať kľúčovú úlohu pri regulácii kryptomien v USA

Článok

Súd
Pixabay.com

Predseda Americkej komisie pre komoditné futures (Commodities and Futures Commission – CFTC) Rostin Behnam uviedol, že by bol rád, keby jeho agentúra na seba prevzala vedúcu úlohu pokiaľ ide o reguláciu digitálnych aktív, respektíve kryptomien.

Rostin Behnam tvrdí, že CFTC má podľa jeho názoru najlepšie predpoklady na to, aby dokázala investorom v trhu s kryptomenami poskytnúť potrebnú ochranu a zároveň znižovala riziká v tomto sektore.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Šéf CFTC sa takýmto spôsobom vyjadril v liste, ktorý adresoval poľnohospodárskemu výboru Snemovne reprezentantov a Senátu USA. Tvrdil v ňom aj to, že jeho agentúra už dodržiava základne princípy, ktoré pomáhajú dohliadať na širokú škálu trhov a kryptotrh nie je v tejto veci výnimkou.

Problémová klasifikácia kryptomien

Veľkým problémom pri snahe o reguláciu kryptomien v USA je skutočnosť, že regulátori nevedia kryptomeny správne definovať a na základe toho majú problem rozhodnúť sa, ktoré operácie patria pod ich dohľad. Medzi CFTC a SEC (Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu), ale aj RSI či Ministerstvom financií tak častokrát bývajú zmätočné dohady, ktoré veci spadajú pod ich dohľad a ktoré nie.

Zlepšiť situáciu sa dokonca snaží už aj prezidentský kabinet. Administratíva Joea Bidena by mala už v dohľadnej dobe uverejniť dokument, v ktorom vyzve regulátorov k finálnej dohode o tom, kto bude kryptomeny regulovať a za akých podmienok.

Behnam stojaci na čele CFTC taktiež v tejto veci bije na poplach, keďže zdôrazňuje, že na trhu existuje veľká potreba po skorých lepších predpisoch vzhľadom na rastúci počet maloobchodných účastníkov zapojených do obchodovania s kryptomenami.

,,Podľa môjho názoru v súčasnom regulačnom rámci, ktorý sa vzťahuje na trhy s digitálnymi aktívami, chýbajú dôležité princípy, ktoré vidíme na iných federálne regulovaných trhoch a to najmä na tých, ktoré sa primárne starajú o retailových investorov,” upozornil.

,,Trh digitálnych aktív, ktorý je v súčasnosti najpriamejšie kontrolovaný prostredníctvom štátnych licencii na prevody peňazí, je jedinečný a predstavuje pre CFTC mnoho nových problémov vzhľadom na našu obmedzenú právomoc kontrolovať tieto nestabilné trhy,“ povedal, čím jednoznačne zdôraznil, že nová legislatíva by mala poskytnúť CFTC viac právomoci.

S názorom súčasného šéfa CFTC súhlasí aj zakladateľ kryptomenovej burzy FTX Sam Bankman-Fried, ktorý povedal, že cesta regulácie kryptomien cez tohoto regulátora by bol správnym krokom. ,,Rád by som videl, keby CFTC zohrávala v tejto veci aktívnejšiu úlohu,” uviedol jeden z najbohatších mužov sveta kryptomien.

Problém? Kryptomeny chce regulovať aj SEC

Problémom pre Behnama a pre dohodu o tom, kto bude kryptomeny v USA primárne regulovať, je však postoj americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) a to predovšetkým jej predsedu Garyho Genslera. Ten sa totiž rovnako nechal počuť, avšak v kontexte s jeho agentúrou, že by bol rád na čele procesu regulácie kryptomien.

Naznačuje to aj Genslerové vyjadrenie o tom, že väčšinu kryptomien (mimo  Bitcoin) považuje za cenné papiere a čo je pre tieto kryptomeny nepotešujúce, išlo by v tom prípade o “neregistrované cenné papiere”. To by znamenalo, že už ich vznikom porušili federálny zákon.

Ďalšie zaujímavé články

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

Rok po nákupe bitcoinov za 1,5 miliardy dolárov: Tesla svoje rozhodnutie neľutuje!

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.