Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Celsius to nevzdáva – Najali si právnikov na riešenie aktuálnej situácie, problémy však nekončia

Článok

Singapur
Zdroj: Piratebay.com

Aktuálne prudké pohyby trhu smerom nadol naplno zasiahli aj lending platformu Celsius, ktorá musela pozastaviť používateľom výbery. Bol to logický krok, pretože by im neostala žiadna likvidita, s ktorou môžu narábať a snažiť sa celú situáciu zachrániť. Aktuálne si najali skupinu skúsených právnikov, ktorí im majú pomôcť vyriešiť túto zložitú situáciu. 

Tím právnikov

Lending platforma Celsius si najala právnikov od Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP, aby im pomohli zvážiť ich finančné možnosti po zastavení výberov minulý víkend, hovorí zdroj Wall Street Journal. Právnici na reštrukturalizáciu budú pomáhať vyriešiť to, čo robiť po zmrazení výberov, prevodov účtov a swapov. Celsius vo svojom vyhlásení vtedy uviedol ako dôvod týchto krokov extrémne trhové podmienky.

Správa Wall Street Journal ďalej uviedla, že Celsius najskôr hľadá možné možnosti financovania od investorov, ale tiež skúma ďalšie strategické alternatívy vrátane finančnej reštrukturalizácie. Platforma Celsius skôr v utorok vo svojom príspevku na Twitteri uviedla, že pracuje čo najrýchlejšie a bude zdieľať informácie, keď to bude vhodné. Konať v záujme ich komunity zostáva najvyššou prioritou.

Čo sa stane, ak Celsius skončí?

Vkladatelia v retailových bankách sú často chránení poistením vkladov. Zákazníci v amerických bankách sú napríklad chránení Federal Deposit Insurance Corporation, vládnou spoločnosťou USA. Keď banka zlyhá, FDIC zasiahne, aby ochránili úspory zákazníkov až do výšky 250 000 USD. FDIC sa pripisuje za obnovenie dôvery v bankový systém po tom, čo Veľká hospodárska kríza spôsobila krach mnohých bánk.

Používatelia Celsius nemajú rovnakú ochranu, čo je bod, ktorý sieť uvádza všetkými veľkými písmenami v rámci svojich podmienok používania. Používatelia mohli zistiť, že nedostatok ochrany je prijateľný skôr, ako Celsius zmrazil výbery.

„Keď znova zapnú výbery používateľov, každý jeden používateľ vyberie každý jeden cent,“ povedal pre Fortune profesor Columbia Business School Omid Malekan.

Celsius však nie je jedinou entitou v priestore kryptomien, ktorá varuje používateľov, že v prípade bankrotu môžu prísť o svoje aktíva. V máji burza Coinbase pridala podobný výraz do svojej správy o výnosoch. Kryptomenová burza poznamenala, že kryptomena, ktorú drží v mene svojich používateľov, by mohla byť predmetom konania v prípade bankrotu, čo znamená, že digitálne aktíva zákazníka sa môžu najskôr použiť na zaplatenie iným veriteľom.

V tom čase generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong uviedol, že zverejnenie bolo urobené v dôsledku nových pravidiel od americkej Komisie pre cenné papiere a burzy, ktoré sa týkajú verejných spoločností so záujmom o kryptomeny.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Komunita s úspešnosťou 80% predpovedá vývoj ceny BTC na koniec júna – Dočkáme sa oživenia?

Sledujete indikátor Bitcoin Funding Rate? Mali by ste, dokáže totiž indikovať možný smer trhu!

Je to tu opäť – Po páde UST je má problém ďalší algoritmický stablecoin!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Beincrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.