Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano sa dostalo do investičného koša aktív Grayscale Investments

Článok

Cardano
Pixabay.com

Spoločnosť Grayscale Investments, ktorá má vo svojom portfóliu vyše 650 000  BTC, pridala do svojho investičného portfólia Digital Large Cap, skrz ktoré môžu inštitúcie regulovaným spôsobom investovať do koša rôznych kryptomien, poprednú proof of stake kryptomenu Cardano (ADA).

Cardano (ADA) sa nielenže dostáva do fondu Grayscale, ale získava si v ňom aj relatívne veľkú pozíciu. Mince ADA totiž predstavujú vyše 4% celého fondu. Väčší podiel v ňom má len Bitcoin (cca 67,5%) a Ethereum (cca 25%). Cardano predbehlo v poradí napríklad Chainlink, ktorý je súčasťou fondu od apríla, no tvorí v ňom k aktuálnemu dátumu menej než jedno percento. Vo fonde sa nachádzajú aj Bitcoin Cash (cca 1%) a Litecoin (cca 1%).

,,S potešením vítame Cardano v portfóliu nášho Digital Large Cap Fund. Naďalej pracujeme na tom, aby náš diverzifikovaný fond mohol bezpečne držať aktíva, ktoré predstavujú zhruba 70% trhu s digitálnymi aktívami,” uviedol k tejto novinke Edward McGee, viceprezident pre financie Grayscale Investments.

Nutné je upozorniť, že do “akcií Cardano“ stále nie je možné skrz Grayscale investovať priamo, čo je napríklad možné v prípade Ethereum, Basic Attention Token, Chainlink, Filecoin, Litecoin, Horizen a podobne. Je však možné, že aj vzhľadom na podiel Cardano v zmieňovanom fonde si táto kryptomena v dohľadnej dobe vypýta svoje miesto aj takouto formou.

Ako funguje Grayscale

Grayscale je spoločnosťou, ktorá výrazným spôsobom nakupovala bitcoiny v priebehu predošlých rokov, no v roku 2021 tento proces prakticky úplne zastavila (pravdepodobne pre výrazný pokles záujmu inštitúcii). Postupne sa tak dostala k zhruba 655 000 BTC, ktorými kryje akcie GBTC. Tie si môžu investori kúpiť a mať tak investíciu viazanú na cenu Bitcoinu bez toho, aby museli riešiť jeho samotnú bezpečnú úschovu. Za to však platia Grayscale relatívne vysoký poplatok. Podobným spôsobom funguje aj investovanie do ostatných kryptomien, ktoré má Grayscale v portfóliu.

Cardano má pred sebou dôležité mesiace

Na Cardano aktuálne prebieha testnet Alonzo, v rámci ktorého sa testujú smart kontrakty. Ak bude všetko prebiehať podľa očakávaní tak už koncom leta, respektíve začiatkom jesene, by malo dôjsť k takzvanému hardforku Alonzo na mainnete. Tým sa dokončí éra Goguen a dôjde k definitívnemu príchodu smart kontraktov na Cardano. Táto kryptomena si medzitým buduje povesť najpopulárnejšej proof of stake kryptomeny na trhu vzhľadom na to, že už viac než 70% jej existujúcich mincí je zapojených do stakingu.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.