Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bloomberg: Bitcoin v roku 2022 prekoná výkonnosť S&P500

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Napriek tomu, že Bitcoin v úvode roka 2022 výrazne oslabuje, analytici Bloombergu sa domnievajú, že by v ňom mohol opäť prekonať populárny investičný index S&P500, teda výkonnosť najhodnotnejších verejne obchodovaných firiem v USA.

Analytik Bloombergu Mike McGlone v reakcii na stredajšie negatívne správy v súvislosti s plánovanými krokmi americkej centrálnej banky FED (písali sme o nich tu), ktoré ovplyvnili nielen akciové trhy, ale výrazne aj Bitcoin, poznamenal, že prísnejšia menová politika FED môže spôsobiť krátkodobý protivietor pre rizikové aktíva, ako sú akcie či kryptomeny, ale zároveň “existuje veľká šanca, že Bitcoin bude stále na vrchole, keďže investori uznávajú jeho hodnotu ako digitálneho rezervného aktíva.”

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Bloomberg v januárovom vydaní “Crypto Outlook”, čiže akéhosi súhrnu situácie na kryptomenovom trhu napokon skonštatoval, že zvyšovanie úrokových sadzieb zo strany FED môže byť napokon pre Bitcoin verzus akciový trh “win-win scenár”.

Dôvodom týchto záverov má byť skutočnosť, že S&P500 je stále nad svojim 60-mesačným kĺzavým priemerom a to viac ako dve desaťročia a že Bitcoin je čoraz viac obľúbený ako dlhodobá ochrana pred infláciou.

,,Roztiahnuté trhy sa stali bežnými, no zdá sa, že komodity a bitcoiny sú lídrami v skorej reverzií. Je to otázka trvanie býčieho trhu a vidíme, že benchmarková kryptomena sa derie dopredu,” tvrdí McGlone, podľa ktorého je Bitcoin v jedinečnej pozícii, ktorá mu umožní prekonať aj riziká spojené so zmenou politiky FED:

,,Kryptomeny sú špičkou medzi rizikovými investormi a špekulantmi. Ak rizikové aktíva klesnú, pomáha to FED v boji proti inflácii. Bitcoin, ktorý sa stáva globálnym rezervným aktívom môže byť v tomto scenári primárnym príjemcom.”

McGlone tým inak povedané naznačuje, že altcoiny môže čakať horšie obdobie, no Bitcoin ako veľká kryptomena môže byť tou, do ktorej sa budú presúvať peniaze aj z nich. ,,Bitcoin, Ethereum a stablecoiny viazané na dolár sú “trvalou trojicou” a zachovajú si dominanciu počas celého roka,“ predpovedá.

Slová hlavného analytika Bloomberg možno chápať tak, že očakáva oslabovanie alternatívnych kryptomien, no verí, že Bitcoin si vďaka “protiinflačným” vlastnostiam (decentralizácia, trvalo klesajúca inflácia, obmedzený počet mincí a podob.) zachová svoju popularitu a bude v priebehu roka 2022 posilňovať.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.