Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoinu pri raste k cene 44 000 USD zahralo do karát viac bullish správ

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Cena Bitcoinu (BTC) sa po dlhšom období opäť nachádza okolo úrovne 44 tisíc dolárov. Vo štvrtok k posilneniu hodnoty najznámejšej kryptomeny prispelo niekoľko zaujímavých správ.

Rusi sú pripravení prijímať Bitcoin

Medzi správy, ktoré najzásadnejším spôsobom prispeli k rastu ceny BTC, nepochybne patrí vyjadrenie predsedu ruského energetického výboru Pavla Zavaľného, ktorý oznámil, že Rusko je pripravené od svojich partnerov, ktorých radí do kategórie „priateľských štátov“, prijímať za ropu a zemný plyn ako platidlo aj Bitcoin, ak by si to takýto zákazník preferoval. Rusko tým dáva najavo, že okrem rubľov, tureckých lír či čínskych juanuov je otvorené aj tomuto platidlu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

V tomto momente je veľmi náročné špekulovať do akej miery je použitie Bitcoinu ako platidla za ruskú ropu a plyn možné a ako to bude v nasledujúcich dňoch vplývať na reputáciu Bitcoinu, nakoľko hoc ide o neutrálnu nezávislú technológiu, spojenie s Ruskom môže mať negatívny konotát.

Bitcoiner Alex Gladstein, ktorý stojí za humanitárnou nadáciou Human Rights Foundation, ktorá je financovaná aj vďaka BTC, komentoval túto správu pomocou meme obrázku, ktorý vykresľuje tento krok Kremľa ako veľkú chybu pre autoritatívny režim Vladimíra Putina na spôsob trojského koňa.

,,Kremeľ akceptuje bitcoiny za ropu, adopcia bitcoinov v Rusku raketovo stúpne, Kremeľ stratí ekonomickú kontrolu nad obyvateľstvom, jednotlivci získajú väčšiu moc. Proces, ktorý sa bude odvíjať mnoho rokov zapálený jednoduchým rozhodnutím,“ napísal Gladstein s dôvetkom “Satoshi vedel.“

https://twitter.com/gladstein/status/1507210685737885698

Goldman Sachs propaguje kryptomeny

Jedna z najväčších investičných bank na svete, gigant z Wall Street Goldman Sachs, len pár dní po tom ako realizoval prvú kryptomenovú OTC transakciu v spolupráci s firmou Galaxy Digital, umiestnil kryptomeny hneď na svoju titulnú webovú stránku s odkazom na sekciu Insights, kde sa im venuje. Popri tom zmienil v prípad kryptomien, metaverse a Web 3.0 pojem „megatrend“, čo naznačuje, že „Godlamani“ vnímajú príležitosti, ktoré budú v nasledujúcich rokoch prinášať digitálne aktíva, za veľmi býčie.

Na tweete nižšie pritom môžete vidieť porovnanie vnímania kryptomien v Goldman Sachs v rokoch 2017 a v súčasnosti. Kým v roku 2017 CEO tejto spoločnosti Lloyd Blankfein investorov pred kryptomenami varoval, dnes na titulnej strane tejto banky môžete čítať o tom, ako sa stávajú megatrendom.

Larry Fink tvrdí, že aktuálna situácia hrá v prospech digitálnych aktív

Ku kryptomenám, hoci len v krátkosti, sa včera vyjadril aj CEO spoločnosti BlackRock Larry Fink. Šéf najväčšieho správcovského giganta na svete, ktorý má pod kontrolou okolo 10 biliónov amerických dolárov, vo svojom otvorenom liste klientom povedal, že vojna na Ukrajine ukončuje prospešnú éru globalizácie, no zároveň otvára príležitosti pre rýchlejšiu adopciu digitálnych aktív a rýchlejšie napredovanie zelených energii.

Terra postupne nakúpi bitcoiny za 10 miliárd USD

No a na záver Do Kwon, spoluzakladateľ kryptomeny Terra (LUNA), v stredu opakovane potvrdil, že konečným cieľom je nakúpiť do rezerv tejto platformy bitcoiny za 10 miliárd dolárov a vyzerá to tak, že časť týchto nákupov sa už medzitým mohla realizovať aj v priebehu tohto týždňa. Aj to môže byť ďalším katalyzátorom súčasného rastu.

https://twitter.com/stablekwon/status/1503296630396645376

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.