Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoinový gigant Galaxy Digital oznámil prechod k princípom ESG

Článok

ekológia
Zdroj: Pexels.com

Významná kryptomenová spoločnosť Galaxy Digital, ktorá obchoduje s kryptomenami a má výrazný podiel aj v sektore ťažby Bitcoinu oznámila, že svoje podnikanie optimalizuje v súlade s princípmi ‘’programu udržateľnosti’’.

Pod pojmom “program udržateľnosti“ si môžete predstaviť princípy, ktoré zahŕňajú optimalizáciu podnikateľských procesov tak, aby chránili životné prostredie. Ide teda o princípy, ktoré sú známe aj pod skratkou ESG (Environment, Social and Governance).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Princípy ESG si v poslednej dobe “adoptovalo” mnoho významných spoločnosti z podnikateľského spektra. Patrí medzi ne napríklad aj veľký investičný správcovský gigant BlackRock. Nakoľko téma zdravej planéty sa stáva z oprávnených dôvodov čoraz horúcejšou, princípy ESG sa pre spoločnosti stávajú dôležité aj z pohľadu budovania si zdravého imidžu medzi investormi – akcie firiem, ktoré tieto princípy dodržiavajú sú totiž pre nich lákavejšie z aj z morálnych dôvodov.

Galaxy Digital k prechodu na ESG uviedla, že jej cieľom je aby pri svojich operáciách využívala viac ako 80% udržateľného energetickú mixu pri ťažbe Bitcoinu.

,,Našim poslaním je presadzovať zmeny prostredníctvom technológie, aby sme v konečnom dôsledku vybudovali lepší svet a my vnímame ESG ako toho integrálnu súčasť,” povedal k tejto novinke zakladateľ Galaxy Digital miliardár Michael Novogratz, ktorý prisľúbil, že podrobnú správu o napĺňaní týchto cieľov predstavia v neskoršej časti tohoto roka.

Kritika neekologickosti Bitcoinu a čerstvé odhady

Spoločnosť Galaxy Digital podobne ako iní bitcoinoví ťažiari čelila v predošlých mesiacoch kritike v súvislosti s tým, že ťažba BTC je spojená s vysokými emisiami CO2. Tieto tvrdenia sú však podľa nej zveličené, keď poukázala na to, že len starý finančný systém spotrebováva dvakrát viac energie ako Bitcoin nehovoriac o iných omnoho neekologickejších podnikateľských segmentoch. Okrem toho pri ťažbe BTC sa využíva čoraz viac zelenej energie, ktorá s emisiami nie je spájaná. Prechod Galaxy Digital na princípy ESG by v tom mal ešte viac pomôcť.

Galaxy Digital nie je jediná ťažobná spoločnosť, ktorá chce ťažiť Bitcoin zeleným spôsobom. K takémuto záväzku sa prihlásili aj ďalší členovia Bitcoin Mining Council, asociácie, ktorá zastrešuje prevažne severoamerických a európskych ťažiarov BTC. Podľa jej najnovšej správy sa využíva pri ťažbe BTC už prevažne zelená energia – odhad je 58,5%.

Ďalšie zaujímavé články

Veľký hack vo svete kryptomien! Hacker sa postaral o škodu 320 miliónov dolárov

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.