Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin za 100 000 USD do konca roka? PlanB odhalil kľúčový level, ktorý bude sledovať

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Známy analytik PlanB stále verí, že sa splní jeho prognóza, že Bitcoin dosiahne do konca roka 100 000 USD. Taktiež poukázal na zónu, ktorú bude sledovať, a ktorá môže potvrdiť alebo znegovať túto predpoveď.

Šesťciferná suma do konca roku 2021

Analytik PlanB v tomto tvrdení nemal nikdy pochybnosti. Je presvedčený, že Bitcoin porastie najmenej na hranicu 100 000 dolárov do konca roka zo súčasných 47 000 dolárov. To predstavuje nárast o viac než 120% od aktuálnej ceny BTC, avšak je na to relatívne ešte dosť času. Podľa neho je to reálne, ak sa pozrieme čo dokáže svet kryptomien urobiť za jeden alebo dva mesiace. Aj keď na druhej strane stále sa nájdu ľudia na internete, ktorí volajú po 20 000 dolároch za BTC. To je však podľa neho dosť nepravdepodobné.

Stock-to-flow model

Uvedený model reprezentuje vzťah medzi dvoma premennými , ktorý je  je vytvorený aplikáciou lineárnej rovnice na údaje. Vďaka tomu je ľahké určiť, kedy sa model zásob k toku stane neplatným.

„Model stock-to-flow hovorí, že by sme mali ísť hore vzhľadom na predchádzajúci halving. Ostáva nám teda len čakať, či sa tento model vyplní. Na druhej strane, keď zostane cena BTC dole niekde na cene 20 000 až 40 000 dolárov počas niekoľkých rokov alebo mesiacov, potom je zrejmé, že tento model už viac nevyhovuje aktuálnym údajom. Bude veľmi jednoduché spoznať, kedy tento model stratí svoju platnosť.“

Graf S2F model

Pokiaľ sa pozrieme na dáta z predošlých mesiacov a rokov, Bitcoin dokázal vždy v relatívne krátkom časovom horizonte rásť aj napriek mnohých pesimistickým prognózam, pričom najprudší rast sme často videli na prelome rokov, zatiaľ čo v lete BTC „vychladol“. Prepad z posledných 3 mesiacov umožnil vychladnúť celému trhu s kryptomenami, pretože rast z apríla-mája tohto roka bol jednoducho neudržateľný. Z trhu sa vytratila akákoľvek logika a súdnosť a nastala záplava chamtivosti. Skončilo to obrovským prepadom, najrizikovejšie kryptomeny buď úplne zmizli, prípadne sa veľké množstvo z nich ocitlo v strate cez 90%, z čoho sa veľa z nich už aktuálne nedokázalo odraziť, hoci celý trh s kryptomenami posledné týždne citeľne rastie. Rastú predovšetkým kvalitné altcoiny spolu s Bitcoinom.

Pomaly ale isto sa blížime k záveru tohto roka a bude zaujímavé sledovať, či sa Bitcoinu podarí pokoriť magickú hranicu 100 000 dolárov.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Vracia sa NFT mánia späť na scénu? Dáta ukazujú zvýšený záujem aj rastúce objemy nákupov

Futbalové kryptomeny – Vznik, využitie a dôvody, prečo môžu byť v budúcnosti úspešné

Pancakeswap výrazne zníži infláciu svojho tokenu – Zamieri CAKE na nové maximá?

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Dailyhodl

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.