Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin sa obchoduje najmä počas amerických hodín a koreluje s S&P500

Článok

USA
Zdroj: Pixabay.com

Najvýraznejšie obchodovanie Bitcoinu prebieha počas obchodných hodín v USA. Vyplýva to z čerstvých dát, ktoré zverejnila analytická platforma Arcane Research.

Arcane Research vo svojom novom reporte, ktorý sa týka Bitcoinu, uviedla dva zaujímavé závery:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.
  • 90-dňová korelácia Bitcoinu s indexom S&P500 je najvyššia od októbra 2020
  • Najviac bitcoinov sa zobchoduje počas obchodných hodín v USA (3.00h – [9:00]h UTC+1)

Trend rastu obchodovania počas obchodných hodín v USA  je pritom novým fenoménom – kým v súčasnosti sa totiž až 43% BTC obchoduje počas amerických hodín, v posledných mesiacoch minulého roka to bolo „len“ 36%.

,,Obchodná aktivita má tendenciu okamžite naberať na obrátkach, keď sa otvára americký akciový trh, pričom výkonnosť bitcoinov úzko koreluje s výkonnosťou S&P500,” upozorňuje Arcane.

Zaujímavé taktiež je, že najväčšia aktivita amerických obchodníkov je sledovaná v prvé dni týždňa, najmä v pondelky. ,,Zistenia ukazujú, že americkí obchodníci, ktorí chcú obchodovať s bitocinami, to robia začiatkom týždňa. Ukazuje to však aj značný vplyv amerického akciového trhu na výkonnosť bitcoinu v poslednom čase.”

Korelácia Bitcoinu s S&P500 je taktiež horúcou témou. Vzhľadom na očakávané kroky FED spojené s úrokovými sadzbami a zužovaním súvahy centrálnej banky, sú totiž rizikoví investori v prípade BTC opatrenejší. Inak povedané investovať do BTC budú ochotnejší v čase, kedy sa bude dariť aj akciovým trhom a na nich je aktuálne nervozita.

Ďalšie zaujímavé články

Čaká kryptomenu Cardano (ADA) najlepší a zároveň aj najhorší deň?

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.