Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin prvýkrát od mája na cene $55 000. Čo sa stalo?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Cena Bitcoinu (BTC) sa dnes prvýkrát od mája ocitla nad úrovňou 55 tisíc dolárov, keď podľa portálu CoinGecko cinkla o úroveň 55 530 USD. V čase písania tohto článku sa najznámejšia kryptomena obchoduje za niečo vyše 54 000 dolárov.

Bitcoin stál naposledy viac než 55 tisíc dolárov 12. mája 2021 krátko pred tým, ako Elon Musk a spoločnosť Tesla oznámili pozastavenie platieb Bitcoinom za ich tovary a služby s odôvodnením, že ťažba BTC je do značnej miery neekologická. V nasledujúcich týždňoch BTC otriasli správy o zákaze ťažby  kryptomien v Číne, čo vyústilo až k pádu na ceny BTC na približne 30 tisíc dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Od úvodu októbra Bitcoin opäť výrazne posilňuje. Poháňajú ho viaceré pozitívne správy od vyjadrení FED a SEC o tom, že neplánujú žiadny zákaz Bitcoinu či iných kryptomien, až po rastúcu adopciu Bitcoinu u veľkých amerických bánk. Sentimentu trhu pomáha nepochybne aj skutočnosť, že hashrate Bitcoinu sa postupne dostáva na úrovne, na ktorých bol pred veľkým májovým čínskym zákazom ťažby. BTC sa tak prakticky úplne zbavil čínskeho vplyvu, je rovnako bezpečný ako predtým a ešte viac decentralizovaný.

Rastu ceny prispela kombinácia faktorov

Pokiaľ ide o jeho súčasný rast ceny, zrejme išlo o kombináciu viacerých faktorov. Onchain platforma CryptoQuant uviedla, Bitcoin za dve hodiny posilnil o 6,4% hlavne v dôsledku toho, že neznámy kupec cez nákupné príkazy len v priebehu 5 minút nakúpil BTC za 1,6 miliardy dolárov.

https://twitter.com/cryptoquant_com/status/1445756112326696979

Lex Moskovski zas uviedol, že pumpa na Bitcoine spôsobila v priebehu 10 minút likvidáciu shortových pozícii za 26 miliónov dolárov, čo taktiež prispelo posilneniu ceny.

,,Ak by som bol konšpiračný teoretik, tak by som si myslel, že veľryby pumpujú bitcoin, aby prilákali pozornosť retailu a vyvolali nové šialenstvo a následne na nich hodili svoje altcoinové bagy. Ale nie som,” napísal Moskovski v ďalšom tweete.

https://twitter.com/mskvsk/status/1445745879885877261

Rastu ceny môžu medzitým pomáhať aj očakávania týkajúce sa potenciálneho schválenia Bitcoin ETF. Analytici Bloombergu dávajú 75% šancu schváleniu Bitcoin futures ETF už v tomto mesiaci. Pokiaľ ide o žiadanejšie spotové ETF, blíži sa termín pre definitívny verdikt SEC ku žiadosti firmy VanEck – deadline je 14. Novembra.

Crypto Fear & Greed Index opäť dobre radil

Nálada na trhu sa rýchlo mení aj podľa Crypto Fear & Greed Indexu. Bitcoin je podľa neho už na úrovni chamtivosti (68 bodov zo 100). Opäť sa ukázalo, že keď bol v zóne strachu na trhu (ešte minulý týždeň bol na 24 bodoch, čo ukazovalo extrémny strach), bol vhodný čas na investíciu. Naopak keď je na trhu extrémna chamtivosť, zväčša dôjde v dohľadnej dobe ku cenovej korekcii.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.