Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Piata najväčšia banka v USA spúšťa pre Bitcoin custody služby

Článok

Banky mesto
Zdroj: Pexels.com

Nie je to tak dávno, čo najväčšie americké banky označovali Bitcoin za podvod či ponzi schému. Prinajmenšom o ňom hovorili ako o veľkej bubline, ktorá spľasne, na čo doplatí mnoho investorov. Nálada veľkých bankových gigantov v súvislosti s Bitcoinom sa však v posledných mesiacoch výrazne mení. Najnovším dôkazom je oznámenie piatej najväčší banky v USA – U.S. Bank.

U.S. Bank včera oznámila, že začína s ponukou custody služieb, čiže bezpečnej úschovy kryptomien, pre kryptomeny Bitcoin, Litecoin a Bitcoin Cash. Inštitúcia zároveň uviedla, že má v pláne časom doplniť support aj pre kryptomenu Ethereum a niekoľko ďalších digitálnych aktív.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Americký gigant spolupracuje na custody službe s bitcoinovou technologickou firmou New York Digital Investment Group (NYDIG), ktorý zohrá úlohu prvého “subsprávcu” tejto služby. NYDIG, teda firma, ktorú vlastní správcovský gigant Stone Ridge, zabezpečí bezpečnú úschovu privátnych kľúčov. Zároveň ide o firmu, ktorá medzitým žiada SEC ako jeden z vôbec najhorúcejších favoritov o povolenie Bitcoin ETF.

Práve povolenie Bitcoin ETF je pre inštitucionálnych investorov veľmi zaujímavé a U.S.Bank by chcela byť pri toom. ,,Klienti chcú podpísať takéto kontrakty hneď v prvý deň, ako SEC povolí ETF,” uviedla Kunjan Kedia, podpredsedníčka správy majetku a investičných služieb U.S. Bank.

U.S.Bank oznámila spustenie custody služieb pre kryptomeny už v apríli tohto roku, no od oného okamihu bolo relatívne ticho. Teraz prichádza s hotovým produktom v čase, kedy sa Bitcoin po mesiaci opäť vyšplhal nad cenu 50 000 USD a nálada na trhu s kryptomenami sa výrazne zlepšuje.

,,Záujem investorov o kryptomeny a ich dopyt po fondových službách s nimi spojených v posledných rokoch výrazne narástol, priznala zástupkyňa U.S. Bank a následne doplnila, že rastúce tempo dopytu po Bitcoine zrýchlilo ich úsilie priniesť na trh čím skôr custody služby.

Banky kráčajú smerom k Bitcoinu

U.S. Bank nie je jediná banka, ktorá tento rok podnikla smerom ku kryptomenám krok vpred. Custody slžuby pre  bezpečnú úschovu Bitcoinu plánuje aj nemecká Detusche Bank či americká BNY Mellon, vôbec najstaršia banka v New Yorku. Investície do Bitcoinu skrz partnerov typu NYDIG taktiež ponúka JP Morgan Chase či Godlman Sachs. Morgan Stanley je zas druhým najväčším inštitucionálnym držiteľom expozície voči Bitcoinu skrz Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Názor na kryptomeny začína výrazne meniť najnovšie aj Bank of America, druhá najväčšia americká banka, ktorá dlho ako posledná z gigantov držala “prápor odporu” a Bitcoin ešte v úvode tohto roka kritizovala. Z jej najnovšieho tohto týždňového reportu však vyplýva, že kryptomeny tu už zostanú a sú technológiou, ktorá sa nedá ďalej ignorovať. Pokiaľ ide o Bitcoin, v reporte uviedli, že sa stáva novou triedou aktív.

Aj banky si chcú ukrojiť z koláča

Záujem bánk o Bitcoin a iné kryptomeny sa vzhľadom na jeho rastúcu popularitu dal očakávať. Keď si tieto inštitúcie uvedomili, že naozaj nejde len o čiastkový ošiaľ, ale dlhodobý trend rastúceho dopytu po digitálnych aktívach na čele s BTC, bolo pre ne zrejmé, že si musia ukrojiť kus koláča, kým je na to čas. Ak budú banky ponúkať bezpečnú úschovu kryptomien pre svojich klientov, môžu k ním smerovať peniaze, ktoré doposiaľ mierili skôr na účty kryptomenových zmenárni.

Rozmach krytoslužieb v amerických bankách avizovala už dávnejšie práve zmieňovaná firma NYDIG, ktorá v úvode leta oznámila, že do konca tohto roka bude Bitcoin ako investícia prístupný v stovkách federálnych amerických bánk. To môže byť zaujímavé pre časť investorov, ktorá nemá záujem držať kryptomeny vo vlastnej úschove (vlastnením privátnych kľúčov).

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.