Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Morgan Stanley viac než zdvojnásobila svoju expozíciu voči Bitcoinu

Článok

Mesto
Pixabay.com

Jedna z najväčších amerických investičných bánk Morgan Stanley od apríla viac než zdvojnásobila svoji expozíciu voči Bitcoinu skrz populárny inštitucionálny investičný nástroj Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Podľa reportu, ktorý včera 27. septembra predložila Morgan Stanley Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC), jej fond Morgan Stanley Europe Opportunity Fund vlastnil k 30. júnu 2021 celkovo 58 116 akcii GBTC. Keďže v tom čase stal 1 GBTC 34,28 USD, išlo o hodnotu zhruba 2 miliónov dolárov, hoci Morgan Stanley v reporte uviedla sumu 2,4 milióna USD.

Keď sa porovnajú tieto čísla s reportom z apríla, vyplýva z  nich, že americká banka zvýšila svoje podiely v GBTC v priebehu predošlých mesiacov o 105%.

Prečítajte si tiež: Bitcoin môže posilniť aj desaťnásobne, prekvapil jeho kritik Dimon

Morgan Stanley plánuje investovať do trhu s kryptomenami aj skrz ďalšie formy investícii. Nedávno sa napríklad zúčastnila úvodného kola financovania firmy Securitize, do ktorej naliala 48 miliónov dolárov. Ide o platformu zameranú na tokenizáciu aktív, ktorá má podporu americkej zmenárne Coinbase.

Odporúča investície do Silvergate

Morgan Stanley včera zverejnila aj výsledky svojej analýzy, na základe ktorej odporúča investície do bankovej spoločnosti Silvergate, ktorá poskytuje komerčné bankové a úverové služby kryptomenovým firmám. Medzi jej služby patrí okrem iného aj možnosť poskytnutia pôžičiek, ktoré sú zaistené bitcoinami.

Analytik Morgan Stanley Ken Zerbe si myslí, že akcie Silvergate sú pri cene 109 USD vážne podhodnotené a majú potenciál ísť až k cene okolo 300 dolárov, hoc upozornil, že nepriaznivé okolnosti na trhu by napokon mohli viesť aj k opačnému scenáru a poklesu k 40 USD. ,,Silvergate poskytuje bankovým investorom takmer čistý spôsob, ako sa podieľať na rýchlom raste rodiaceho sa odvetvia kryptomien,” uviedol.

K Silvergate treba dodať, že má úzke vzťahy s Facebookom a projektom jeho pripravovaného stablecoinu Diem.

Prečítajte si tiež: Inštitúcie reagovali na čínsky FUD nákupmi! Najviac sa darilo Bitcoinu

Zdroje: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.