Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitúcie reagovali na čínsky FUD nákupmi! Najviac sa darilo Bitcoinu

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Z najnovšieho reportu spoločnosti Coinshares, ktorá každý pondelok zverejňuje výsledky najväčších kryptofondov za predošlých 7 dní, vyplýva, že inštitucionálni hráči využili minulotýždňový prepad cien kryptomien na ďalšie nákupy.

Coinshares vo svojich pravidelných reportoch informuje o tom, ako sa darilo fondom Grayscale, Coinshares, 3iQ, 21Shares, Purpose, ETC Group a Bitwise. Z najnovšieho reportu vyplýva, že uplynulý týždeň, ktorý poznačili viaceré negatívne správy od vážnych problémov čínskej developerskej firmy Evergrande až po najnovší čínsky FUD v súvislosti so zákazom kryptomien, skončili kryptofondy v plusových číslach. Akreditovaní investori do nich naliali ďalších 94,5 milióna dolárov.

Najviac sa darilo Bitcoinu, ktorý zaznamenal týždenný príliv kapitálu vo výške 50.2 milióna dolárov. Investorov výrazne zaujalo aj Ethereum, do ktorého vložili takmer 29 miliónov dolárov. Nasledovali kôš rôznych aktív (6.4m), Solana (3.9m), Cardano (2.6m) a Polkadot (2.4m).

Fondy majú za sebou dobré obdobie

Pozitívnu správou je aj to, že ide už o šiesty týždeň v rade, čo skončili fondy v čiernych číslach. Dokopy sa počas nich nalialo do kryptofondov z radov inštitúcii 320 miliónov dolárov. Dochádza tak k výraznému obratu trendu, keďže predtým sme boli svedkami desiatich týždňov, v ktorých sa až v 9 prípadoch ocitli tieto fondy v červenom.

Súčasné prílevy kapitálu do kryptofondov síce stále nie sú podobné tým, ktoré sme sledovali v úvode roka, no skutočnosť, že aj napriek minulotýždňovým turbulenciám na trhu sa rozhodli inštitúcie u kryptofondov viac nakupovať ako predávať, vlieva do trhu novú vlnu pozitívnej nálady.

Dopĺňame, že kryptofondy sú obľúbeným spôsobom, skrz ktoré môžu do kryptomien investovať inštitúcie, ktoré nechcú riešiť držanie kryptomien vo vlastnej réžii. Uvedené čísla teda nereprezentujú celkový dopyt inštitúcii po kryptomenách, no môžu pomerne dobre ilustrovať, aká je ich súčasný sentiment.

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.