Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin posilnil o ďalších 5 percent, je na cene $47 000. Čo stojí za súčasným rastom?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Cena kryptomeny Bitcoin (BTC) posilnila za posledných 24 hodín o 5 percent a v čase písania tohto článku sa obchoduje za približne 47 000 USD. Rovnaký rast zaznamenala aj kryptomena Ethereum (ETH), ktorá sa teraz predáva za 3300 USD. V priebehu posledného týždňa sú dve najväčšie kryptomeny v pluse 13,5%, respektíve 15,4%.

Okrem Bitcoinu a Ethereum zaznamenali v minulom týždni výrazný rast aj ďalšie vysoko kapitalizované kryptomeny – ide obzvlášť o Binance Coin (+10%), Cardano (+33%), Solana (+20%), Polkadot (+22%) či Dogecoin (+25%).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Aktuálny index nálady na trhu Fear and Greed index je už na 60 bodoch zo 100, čo znamená, že sa po veľmi dlhej dobe dostáva do zóny „chamtivosti na trhu”. Zväčša keď tento indikátor ukazuje strach alebo extrémny strach na trhu, ide o dobrú príležitosť pre investíciu. Naopak čím je bližšie zóne extrémnej chamtivosti, tým je pravdepodobnosť pokračovania cenového rastu o čosi menšia.

Nálada na trhoch sa zlepšuje, rastú aj akciové indexy

V tomto momente nie je známy jednoznačný dôvod, prečo cena Bitcoinu v nedeľu tak výrazne posilnila. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o kombináciu faktorov.

Redakcia portálu DeCrypt upozornila, že Bitcoin v poslednej dobe výrazne koreluje s akciovými indexmi, a to predovšetkým S&P500 či technologickým Nasdaq. Oba sa v posledných dvoch týždňoch dokázali dostať z najhoršieho von a posilňujú, čo môže vytvárať dobrú pôdu aj pre rast Bitcoinu. Nálada na trhoch, ktoré boli v úvode roka vystrašené z rýchlo rastúcej inflácie a následne z vojny na Ukrajine sa mierne stabilizuje.

Veľké nákupy projektu Terra (LUNA)?

Súčasný rast ceny Bitcoinu však mnohí pripisujú najmä nákupom bitcoinov zo strany tvorcov Terra (LUNA). Do Kwon, zakladateľ tohto blockchainového protokolu, ktorý stojí za logaritmickým stablecoinom UST, 14. marca oznámil, že postupne plánujú nakúpiť do rezerv bitcoiny za astronomických 10 miliárd amerických dolárov. Kwon zároveň potvrdil, že celý projekt prechádza na akýsi bitcoinový štandard.

https://twitter.com/stablekwon/status/1503296630396645376

,,Bitcoin je jediné plne rezervné aktívum, ktoré túto vlastnosť preukázalo v oblasti digitálnych aktív. Je veľmi ťažké pre niekoho v oblasti kryptomien spochybniť Bitcoin,” vysvetlil dôvod, prečo Terra smeruje k tokenomike spojenej s BTC.

Poznámka: Ak by sa Terra plán nakúpiť bitcoiny za 10 miliárd podaril, tento projekt by vlastnil viac BTC než firmy Microstrategy či Tesla.

Portál Bitcoin.com v sobotu upozornil, že oficiálna peňaženka nadácie Luna Foundation Guard (LFG) už drží viac ako 24 943,95 BTC, čo bola hodnota okolo 1,1 miliardy dolárov (v sobotu). Fakt, že naozaj patrí LFG, mal potvrdiť mailom samotný Do Kwon. Inak povedane Terra už s najväčšou pravdepodobnosťou realizuje časť avizovaných nákupov BTC, čím môže tlačiť cenu BTC hore.

Článok taktiež konštatuje, že adresa LFG prijímala bitcoiny z peňaženky, ktorá pravdepodobne patrí burze Binnace. Okrem toho zmieňuje aj skutočnosť, že na LFG Gnosis Safe adrese (Smart kontrakt multisig peňaženka) sa nachádza ďalšia takmer miliarda dolárov v tokenoch stablecoinov USDT a USDC, ktoré môžu byť použité na ďalšie nákupy bitcoinov. V minulom týždni z nej pritom odišlo minimálne 660 miliónov dolárov, ktoré zrejme boli použité na zmieňované nákupy BTC.

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: news.bitcoin.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.