Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin má za sebou druhý najhorší mesiac od posledného halvingu

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Bitcoin (BTC) napriek miernemu posilneniu v závere januára ukončil prvý mesiac roku 2022 vo veľkej strate 16,68%. Ide o jeho druhý najhorší výsledok BTC od halvingu v máji 2020, kedy sa automaticky znížila odmena pre ťažiarov BTC o polovicu z predošlých 12.5 BTC na 6.25 BTC.

Januárová strata vyše 16% je o čosi miernejšia, než prepad o 18,9%, ktorý prekvapil mnohých kryptomnenových investorov v decembri 2021 v čase, kedy mnohí očakávali jeho mohutný finiš až k cene 100 000 USD. Všeobecná napätá nálada na trhoch spojená s prísnejšou monetárnou politikou FED, panikou na akciových trhoch a napätou geopolitickou náladou však tieto plány zmarila.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dlhodobí investori sú na takéto prepady zvyknutí

Tých, ktorí v kryptotrhu nie sú ešte dostatočne dlho, je nutné upozorniť, že Bitcoin počas svojej 13-ročnej histórie takéto výrazne prepady ceny zažil už niekoľkokrát a inak povedané, nie je to preň nič neobvyklé.

Napríklad v júni 2013 klesol o 29,89%, vo februári 2014 o 31,03%, v marci 2018 o 32,85% či máji 2021 až o 35,31%. Zo všetkych týchto výrazných a veľmi prudkých prepadov sa vždy pozviechal a následne v horizonte určitého obdobia vytvoril nové cenové maximum voči americkému doláru. Dokonca aj popredná americká banka JP Morgan Chase vo svojom čerstvom reporte uviedla, že súčasný prepad ceny BTC nie je pre tuto kryptomenu žiadna novinka.

mesacne vysledky btc

Držitelia bitcoinov nepanikária, vyberajú ich z búrz

Kým cena BTC v posledných dvoch mesiacoch výrazne oslabila, nutné je doplniť informáciu, že počet bitcoinov na burzách naďalej klesá. Od novembrového ATH na cene 69 tisíc dolárov odišlo z búrz ďalších 42 900 BTC a aktuálne tam zostalo len 13,27% všetkých existujúcich BTC v obehu.

Na grafe od Glassnode môžete zároveň vidieť, že správanie investorov pokiaľ ide o držanie bitcoinov na vlastných peňaženkách je diametrálne odlišné od ich konania počas trhovej paniky v máji 2021. Vtedy totiž svoje BTC húfne posielali na burzy a celkovo sa ich počet na nich zvýšil o 164 000 BTC. Teraz napriek prepadu ceny stále viac a viac BTC z búrz ubúda, čo naznačuje, že dlhodobí investori bitcoiny akumulujú a nie sú pripravení ich v tomto čase predávať.

Ďalšie zaujímavé články

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

„Skrachovaní bitcoineri” sa “zamestnávajú” v McDonald’s. Slávny reťazec im odpovedal

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: coinglass.com, twitter.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.