Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin Futures ETF je v kurze. O schválenie žiada aj firma Michalea Novogratza

Článok

Mike Novogratz
Twitter.com

Na zoznam spoločnosti, ktoré žiadajú Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) o povolenie “Bitcoin Futures ETF” sa pridáva firma Galaxy Digital, za ktorou stojí miliardár a známy bitcoinový býk Michael Novogratz.

Galaxy Digital podáva žiadosť o Bitcoin Futures ETF štyri mesiace od jej podania žiadosti o štandardné Bitcoin ETF, ktoré je priamo kryté Bitcoinom. Pridala sa tak k ďalším firmám, ktoré sa rozhodli požiadať o „Bitcoin Futures ETF”, keď šéf SEC Gary Gensler naznačil, že takýto druh bitcoinového ETF je ľahšie priechodný na schválenie, než tradičné spotové Bitcoin ETF.

Okrem Galaxy Digital má SEC na stole žiadosti o schválenie Bitcoin Futures ETF už aj od firiem VanEck, ProShares, Valkyrie Digital Assets a Invesco.

Bitcoin Futures ETF nie je viazané priamo na spotové obchodovanie Bitcoinu, ale len na futures kontrakty (ktoré sa obchodujú na regulovanej burze CME v Chicagu). Podľa analytikov však takýto typ ETF na Bitcoin nie je medzi investormi taký žiadaný a zároveň je nákladnejší pre emitenta a aj samotných záujemcov.   Šéf SEC Gary Gensler však v nedávnom rozhovore počas online konferencie v Aspene dal najavo, že Bitcoin Futures ETF by vedeli lepšie regulovať než tradičné Bitcoin ETF a preto je jeho schválenie pravdepodobnejšie.

Firmy VanEeck, Valkyrie Digital Assets a Galaxy Digital žiadajú SEC aj o tradičné spotové ETF, hoci vyjadrenia ich predstaviteľov naznačujú, že sa pomaly chystajú na možnosť, že ich žiadosti o spotové ETF na Bitcoin neuspejú. Aj preto sa pokúšajú aspoň o ETF viazané na futures kontrakty.

Okrem zmieňovaných firiem žiada o tradičné spotové Bitcoin ETF aj ďalších 11 spoločnosti – patria medzi ne giganti ako sú NYDIG, SkyBridge Capital či Fidelity. Očakáva sa, že svoju žiadosť podá aj Grayscale Investments, ktorá vlastní vyše 655 000 BTC.

Druhý kvartál nedopadol pre Galaxy Digital najlepšie

Spoločnosť Michaela Novogratza medzitým zverejnila výsledky svojho hospodárenia v druhom kvartáli, ktoré nevyzerajú veľmi lichotivo. Firma totiž v dôsledku prepadu cien kryptomien utrpela štvrťročnú účtovnú stratu až 175,8 milióna dolárov.

Michael Novogratz však tuto skutočnosť okomentoval s chladnou hlavou. Stratu zapríčinil najmä prepad cien kryptomien o 34% a pokles ceny Bitcoin až o 41% v porovnaní s koncom prvého štvrťroku.

Hoci druhy kvartál nedopadol pre Galaxy Digital ideálne, je nutné poznamenať, že v tom prvom zisky prevýšili čiastku 800 miliónov dolárov, čo znamená, že v tomto kontexte už zmieňovaná účtovná strata nepôsobí až tak tragicky.

Novogratz tiež upozornil, že hoci firma utrpela stratu, zaznamenala výrazný progres v oblasti adopcie jej služieb. V druhom kvartáli objemy obchodovania Galaxy Digital s protistranami stúpli o 90% a medziročne už o 560%.

CEO Galaxy Digital taktiež zdôraznil, že dlhodobý trend adopcie kryptomien je pre ich firmu omnoho podstatnejší, než kvartálne výsledky. ,,Súboj o adopciu vnímame ako tvrdý, finančne náročný boj, ktorý je však omnoho dôležitejší, než krátkodobé cenové pohyby,” skonštatoval.

Galaxy Digital je kryptomenová investičná spoločnosť, ktorá robí priame expozície voči kryptomenám a zároveň sa ich snaží sprostredkovávať svojim klientom. Do jej investičného portfólia nepatria len najväčšie kryptomeny na trhu, ale napríklad aj investície do trhu s NFT tokenmi. Novogratz napríklad skonštatoval, že za posledné obdobie ho potešila najviac investícia do  platformy Candy Digital so zberateľskými NFT tokenmi bejzbalovej ligy MLB, či do NFT platformy Art Blocks.

O Michaelovi Novogratzovi sme tento týždeň písali aj v súvislosti s kryptomenou Cardano, ktorej úspech stále spochybňuje. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Zdroj: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.