Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Bitcoin Futures ETF: O nepriame ETF na Bitcoin žiada už štvrtá spoločnosť!

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Na zoznam spoločností, ktoré sa rozhodli požiadať Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) o akýsi “hybridný” druh Bitcoin ETF viazaný na futures kontrakty sa pridala najnovšie aj spoločnosť Valkyrie Digital Assets.

stredu sme vás informovali, že o Bitcoin Futures ETF požiadala firma VanEck, ktorá tento krok odôvodnila tým, že šéf SEC  Gary Gensler dal minulý týždeň jednoznačne najavo väčšiu náklonnosť udeleniu povolenia pre Bitcoin Futures ETF, než pre tradičné spotové Bitcoin ETF.

Kým spotové Bitcoin ETF je viazané priamo na podkladový Bitcoin, ktorý sa obchoduje na spotových burzách naprieč celým svetom, Bitcoin futures ETF je viazané len na Bitcoin futures kontrakty (ide teda o nepriamy spôsob expozície voči cene Bitcoinu). Platí to aj o najnovšej žiadosti o takýto typ Bitcoin ETF, keďže firma Valkyrie už oznámila, že toto ETF by bolo viazané na bitcoin futures obchodované na chicagskej burze CME.

Pre SEC je podľa Genslera takéto ETF ľahšie kontrolovateľné, pretože komisia má priamy dohľad na americkú burzu CME, kde sa Bitcoin futures kontrakty obchodujú. V prípade tradičného Bitcoin ETF by to neplatilo, pretože uňho cenu Bitcoinu do značnej miery ovplyvňujú obchody na zahraničných burzách, nad ktorými nemá SEC žiadny dohľad. Kritici však upozorňujú, že takéto ETF je menej atraktívne pre investorov a sú s ním spojené vyššie náklady na strane emitenta ale aj investorov.

SEC eviduje už štyri žiadosti o Bitcoin futures ETF

Okrem zmieňovanej firmy VanEck a najnovšie aj Valkyrie Digital Assets požiadali SEC o schválenie Bitcoin Futures ETF už aj spoločnosti Invesco a ProShares. SEC má tak na stole aktuálne štyri žiadosti o Bitcoin futures ETF a až štrnásť žiadosti o tradičnejšie “klasické” Bitcoin ETF. Pravdepodobnosť schválenia Bitcoin futures ETF je však väčšia, než u žiadanejšieho spotového Bitcoin ETF.

Analytik Bloomberg Eric Balchunas sa domnieva, že na základe Genslerových vyjadrení by prvé Bitcoin futures ETF mohlo byť schválené teoreticky už v novembri tohto roka.

Dopĺňame, že firmy VanEck a Valkyrie majú podané aj žiadosti o tradičné spotové Bitcoin ETF. Obe firmy však samé o sebe naznačili, že pravdepodobnejšie je z ich pohľadu schválenie Bitcoin futures  ETF. Aj oni však dobre vedia, že takýto druh Bitcoin ETF nie je presne ten, ktorý si pýta samotný trh.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.