Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ako na hojdačke: Ako ho ovplyvňujú dáta o inflácii v USA?

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Bitcoin má za sebou ďalší deň, ktorý bol špecifický jeho zvýšenou volatiltiou, keď sa najprv obchodoval nad úrovňou 45 000 USD, aby následne po zverejnení výsledkov vývoja januárovej inflácie v USA klesol o 1800 dolárov a potom sa opäť odrazil nad 45 000 USD. V čase písania tohto článku je však naspäť v medzi dennej strate o zhruba 2 000 dolárov na cene 43 000 USD.

Ako bolo naznačené už v úvode toto článku, cenu Bitcoinu včera do určitej miery ovplyvnil aj čerstvý report týkajúci sa indexu spotrebiteľských cien v USA, ktorý pravdepodobne bude mať zásadný vplyv na ďalšie kroky americkej centrálnej banky FED. Jej predstavitelia dúfali, že čísla za január týkajúce sa inflácie budú lepšie, než tie decembrové, no boli na omyle. Inflácia v januári stúpla v USA o 0,6%, čím dostala medziročnú infláciu na astronomických 7.5%. Takéto zlé čísla si v Spojených štátoch nepamätajú od roku 1982.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Viac informácii o čerstvých výsledkoch spotrebiteľských cien v USA (CPI) sme zhrnuli na našom partnerskom portáli v článku “Dôležitý report: Inflácia v USA dorovnáva negatívny rekord z roku 1982”.

Ako súvisí inflácia s Bitcoinom?

Bitcoinu správy o prudko rastúcej inflácii môžu z pohľadu vývoja ceny pomôcť, ale zároveň aj uškodiť.

Pomôcť mu môžu v prípade, že sa investori budú pozerať na Bitcoin ako na protiinflačné aktívum vďaka jeho vlastnostiam jasne vopred definovanej inflácie, ktorá rokmi klesá v kombinácii s tým, že je mimoriadne decentralizovaný, čo zaručuje, že tieto pravidlá sú nemenné. Jednoducho povedané bitcoinov vzniká čoraz menej a mnohé sa popri tom strácajú, čo znamená, že z toto pohľadu je čoraz vzácnejší. Hlavne z dlhodobého hľadiska by mali tieto argumenty prevážiť.

Uškodiť mu to môže (najmä z krátkodobého hľadiska) z dôvodu, že v očiach mnohých investorov je stále vnímaný skôr ako rizikový typ investičného aktíva, čo je do určitej miery pochopiteľné, pretože adopcia Bitcoinu ešte nie je taká výrazná ako napríklad adopcia zlata. Keď sa teda objavia negatívne správy, Bitcoin je podobne ako iné typy rizikových investičných aktív na ne náchylnejší a investori, ktorí doňho investujú nie z presvedčenia, ale zo špekulatívnych dôvodov, ho neváhajú predať. V tomto zmysle Bitcoin rád koreluje s indexom NASDAQ, ktorý sleduje technologické akcie, ktoré podobne ako Bitcoin sú vnímané za rizikovejšie.

Skutočnosť, že inflácia v USA naďalej nekontrolovateľne rastie, bude motivovať FED (americkú centrálnu banku) k zvýšeniam úrokových sadzieb a to pre akciové trhy nemusí byť dobrá správa. So zvyšovaním sadzieb sa viacmenej už počíta, no najnovší report môže mať za dôsledok, že budú zvýšené výraznejším spôsobom, než sa očakávalo. FED oznámi svoje rozhodnutie po marcovom stretnutí guvernérov, pričom čoraz viac analytikov sa prikláňa k názoru, že sadzby zvýši až o 50 bázických bodov (0,50%) na rozdiel od predtým predpokladaných 0,25%.

Ďalšie zaujímavé články

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: Autor kryptonovinky, ftnews.sk

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.