Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin a ekológia: Čo hovorí na túto tému marketingový šéf českého Slush Pool?

Článok

Co2 ekológia
Zdroj: Pixabay.com

Aj v roku 2022 zostáva horúcou témou ekologickosť ťažby Bitcoinu. Kristian Csepcsar, ktorý je marketingovým riaditeľom najstaršieho bitcoinového mining poolu Slush pool, ktorý má mimochodom české korene, sa k nej vyjadril v rozhovore pre portál Cointelegraph.

Kristian Csepcsar zhodnotil, že súčasné predstavy o dopade ťažby Bitcoinu na prírodu sú do značnej miery mylné. Keď sa ho totiž v redakcii Cointelegraph spýtali, aké nevýhody existujú v súvislosti s používaním elektriny pri ťažbe Bitcoinu, naznačil, že nič nie je čiernobiele.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Lepšie ako spaľovanie plynu

Zmienil napríklad skutočnosť, že pálenie plynu pri ťažbe ropy je mimoriadne neekologické a spôsobuje veľké emisie CO2, no ak sa do toho zapojí ťažba Bitcoinu, negatívne dopady na prírodu sa zmierňujú. ,,Doslova vypaľujeme plyn do atmosféry len preto, že nie je ekonomické s nim robiť čokoľvek iné. Miesto toho ho však môžeme dať do motorov, aby vyrábal elektrinu a tu použiť na ťažbu Bitcoinu.“

Spaľovanie plynu je proces, ktorý sa deje pre vznik prebytočného plynu pri ťažbe ropy v dôsledku nedostatočnej potrubnej infraštruktúry, ktorá by dokázala tento plyn uviesť na trh. V USA a Kanade sa však už našli šikovní ťažiari Bitcoinu, ktorí túto príležitosť využili a pri takýchto zdrojoch začali prebytočný plyn konvertovať do elektriny a tú následne použili na ťažbu Bitcoinu. Získali tak lacný zdroj energie a čo je najpodstatnejšie, prispeli k tomu, že do atmosféry išlo menej C02, než keby sa plyn tradične spaľoval.

Solárne panely nie sú riešením

Csepcsar však upozornil, že nie so všetkými “zelenými spôsobmi” ťažby Bitcoinu je stotožnený. Napríklad si myslí, že kontroverzným alebo spochybniteľným krokom je na ťažbu BTC používať solárne panely. Tie samé o sebe považuje za veľmi diskutabilné, pokiaľ sa hovorí o ich ekologickosti. Upozornil totiž, že zhruba 70% solárnych panelov sa vyrába v Číne a že o procese ich výroby neexistuje príliš veľa štúdii. Napríklad sa tvrdí, že pri výrobe panelov vzniká mnoho škodlivých chemikálii.

Nechcú zbierať dáta o ťažiaroch

Zaujímavé je, že Slush Pool nemá žiadne relevantné informácie o tom, či sú zelené zdroje používane pri ťažbe Bitcoinu ťažiarmi, ktorí využívajú ich mining pool. Csepcsar to odôvodnil tým, že razia filozofiu decentralizácie a súkromia. ,,Ak by sme chceli mať tieto čísla, museli by sme robiť KYC u našich ťažiarov, robiť audity ich operácii alebo dokonca filtrovať ich transakcie kvôli analýze. To nie je náš étos, ktorý si chceme zachovať.”

Ďalšie zaujímavé články

Veľká výhra pre kryptomeny v USA: Problémový zákon má byť upravený!

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.