Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Biden vidí príležitosť v zdanení kryptomien. Bude sa to týkať aj nerealizovaných ziskov?

Článok

Joe Biden
Zdroj: Pixabay.com

Americký prezident Joe Biden v pondelok predstavil návrh štátneho rozpočtu pre rok 2023. Jeho súčasťou boli aj body, ktoré sa priamo týkali kryptomien.

Šéf Bieleho domu Joe Biden má v pláne zaviesť daňové úpravy, ktoré prinesú do štátneho rozpočtu v priebehu najbližších 10 rokov až bilión amerických dolárov, ktorý má výrazne prispieť k zníženiu štátneho deficitu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o kryptomeny, verí, že úpravy vo forme zdanenia tohto sektora prinesú do rozpočtu v horizonte dekády takmer 11 miliárd dolárov. Takmer 5 miliárd USD však už v roku 2023.

Návrh “FY 2023 budget“, ktorý bol zaslaný americkému Kongresu, má „modernizovať pravidlá“ zdaňovania kryptomien tak, aby dosiahol ich efektívnejší výber. Inak povedané pôjde o nástroje, ktoré zabránia obchádzaniu daňovej povinnosti vďaka tomu, že budú od finančných inštitúcii, brokerov a krytomenových zmenárni zbierať patričné úrady ešte viac informácii.

Zdanenie nerealizovaných ziskov?

Portál DeCrypt upozornil, že súčasťou návrhu, ktorý sa týka aj kryptomien, je pravidlo market-to-market, ktorá sa týka „aktívne obchodovaných kryptomien“. ,,Ide o spôsob ocenenia hodnoty aktív, ktorý zohľadňuje ich aktuálne tržné podmienky a je v protiklade k použitiu kúpnej ceny aktíva, ktorá môže byť vyššia alebo nižšia ako jeho reálna tržná hodnota. Stručne povedané, je zo spôsob zdanenia nerealizovaných ziskov, čo znamená, že daňový poplatník „má problém“, keď sa ETH dostane z 3000 USD na 4000 USD aj keď ETH ani nepredá,” vysvetľuje DeCrypt.

Možné vysvetlenie: Vyzerá to tak, že Biely dom by rád zdanil aj nerealizované zisky. Inak povedané ak vaša investícia do kryptomeny, ktorú ste ani nepredali, stúpne na hodnote, musíte zdaniť tento rozdiel.

Bidenová administratíva odhaduje, že úprava daňových pravidiel, ktoré zahŕňajú digitálne aktíva, prinesie v roku 2023 do rozpočtu až 4,9 miliardy dolárov.

Pokiaľ ide o „investície“, z rozpočtu bude vyčlenených 52 miliónov dolárov na „boj proti zneužívaniu kryptomien” a to tak, že sa posilnia schopnosti ministerstva spravodlivosti riešiť kybernetické hrozby. Tieto financie inak povedané poskytnú Ministerstvu spravodlivosti „viac agentov, vylepšené schopnosti pre reakciu a posilnenie infraštruktúry pre zber a analýzu spravodajských informácii.“

Prehľadný súhrn najzaujímavejších úprav, medzi ktoré sa radí aj miliardárska daň, ktorá sa dotkne najbohatších Američanov, nájdete v článku „Biden predstavil návrh rozpočtu. Americký deficit chce do 10 rokov znížiť o bilión dolárov.“

Ďalšie zaujímavé články

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.