Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Aplikácia Cash App začne podporovať BTC platby cez Lightning Network

Článok

bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Spoločnosť Block (predtým Square) pokračuje vo svojich bitcoinových iniciatívach. Okrem toho, že nedávno potvrdila vstup do podnikania spojeného s ťažbou Bitcoinu, jej populárna obchodno-platobná aplikácia Cash App po novom plánuje začať podporovať bitcoinové platby skrz technológiu Lightning Network.

Lightning Network je technológia postavená na druhej bitcoinovej vrstve, ktorá umožňuje realizovať transakcie Bitcoinu expresne rýchlo a za nízke transakčne poplatky. Ide o najperspektívnejšie riešenie nákladných a pomalých onchain transakcií, ktoré limitujú používanie Bitcoinu ako bežného platidla na prvej vrstve.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Zákazníci Cash App v USA budú môcť v nadchádzajúcich týždňoch používať Lightning Network na bezplatné posielanie bitocinov komukoľvek na svete a to v priebehu niekoľkých sekúnd,” uviedla Cash App vo svojom vyhlásení.

Aplikácia Cash App začne podporovať BTC platby cez Lightning Network

Platby skrz LN bude možné realizovať z aplikácie Cash App do akejkoľvek externej kompatibilnej Lightning Network peňaženky, alebo akémukoľvek predajcovi, ktorý akceptuje platby skrz túto technológiu.

Firma Block okrem podpory pre  Lightning Network transakcie v aplikácii Cash App nedávno predstavila aj whitepaper decentralizovanej burzy pre Bitcoin (DEX), ktorý buduje vo svojej réžii. Mimo to vyvíja pre Bitcoin aj bezpečnú hardvérovú peňaženku a taktiež vo veľkom, ako sme zmieňovali už vyššie v tomto článku, vstupuje do sektora ťažby BTC, kde chce priniesť na trh nový hardvér umožňujúci jednoduchú “domácu ťažbu“ BTC aj pre jednotlivcov.

Ďalšie zaujímavé články

Čaká kryptomenu Cardano (ADA) najlepší a zároveň aj najhorší deň?

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.