Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Analytik Willy Woo: Bitcoin podľa onchain dát v medveďom trhu nie je

Článok

Medveď
Zdroj: Pixabay.com

Rešpektovaný bitcoinový analytik známy pod pseudonymom Willy Woo, ktorý je spoluzakladateľom softvérovej firmy Hypersheet, v rozhovore s Petrom McCormackom v jeho podcaste “What Bitcoin Did“ skonštatoval, že Bitcoin podľa onchain dát v medveďom trhu nie je.

Willy Woo poukázal na skutočnosť, že počet adries, na ktorých sú bitcoiny, ktoré sa nehýbu dlhšie než 5 mesiacov, neustále rastie. Popri tom rastie aj počet akumulačných adries. V prospech Bitcoinu nahráva aj fakt, že čím ďalej tým viac bitcoinov odchádza z búrz.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Štrukturálne podľa onchain dát trh nie je nastavený na medvedie obdobie hoci uznávam, že sme na vrchole strachu. Niet pochýb o tom, že investori majú naozaj strach. Je to však zvyčajne obdobie, kedy je skvelá príležitosť na nákup.”

Willy Woo si myslí, že prepad ceny BTC až k 20 000 dolárom, čo b v percentuálnom vyjadrení pripomínalo bearmarket z roku 2018, nie je veľmi reálny, pretože štruktúra trhu je aktuálne úplne iná. Upozornil popri tom na skutočnosť, že do trhu prišlo omnoho viac mainstreamových obchodníkov a že Bitcoin oveľa viac koreluje s náladou na ostatných trhoch.

Pokiaľ ide o onchain dáta, doplnil k ním: ,,Väčšina bitcoinov tam leží viac ako 5 mesiacov a ľudia, ktorí to robia, nepredávajú so stratou, predávajú keď budú mať veľké zisky. Vidíme to (z ich správania) vždy keď Bitcoin vytvorí nove rekordné hodnoty.”

Kľúčovým ukazovateľom pre medvedie trhy je obdobie, kedy sú vo väčšine nováčikovia, čo však tak teraz nie je. ,,V medveďom trhu v roku 2018 boli na vrchole noví investori, ktorí držali mince a cyklus sa opakoval. Títo investori buď (v panike) predávali, alebo sa stali zocelenými hodlermi, ktorí predajú až v ďalšej rally, keď cena pôjde opäť vyššie.”

Ďalšie zaujímavé články

JP Morgan: Bitcoinu to kazí volatilita, Ethereum sa zvyšuje konkurencia

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.