Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Aký cenný je Bitcoin? V skutočnosti by stačil na zaplatenie menej než 3% dlhu USA

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Hoci cena Bitcoinu sa môže zdať niekomu privysoká – či už ide o 38 000 USD za 1 BTC, alebo celkovú trhovú kapitalizáciu BTC, ktorá sa minulý rok niekoľkokrát prešvihla cez bilión dolárov, v skutočnosti je v porovnaní s americkým štátnym dlhom Bitcoin stále zanedbateľný.

Štátny dlh Spojených štátov sa podľa najnovších správ prvýkrát v histórii prehupol cez úroveň neuveriteľných 30 biliónov dolárov. Vyplýva to zo štatistík, ktoré zverejnil portál Fiscaldata.treasury.gov. Bitcoineri na margo tejto informácie upozornili, že ak by sa použili na zaplatenie dlhu všetky existujúce bitcoiny, stačilo by to len na splatenie 2.43%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,30 biliónov dolárov – to číslo je také obrovské, že aj celý trh s kryptomenami vyzerá ako kvapka v mori. Keď sa pozrieme konkrétne na Bitcoin, s trhovou kapitalizáciou 731 miliárd dolárov je to len 2,43% z celkového štátneho dlhu. Aj keby USA nakúpili všetky bitcoiny v obehu, stále by splatili len takýto malý zlomok svojho dlhu,” konštatoval William Suberg z portálu Cointelegraph.

,,Ako dlhová špirála rastie, kúpna sila dolára bude naďalej obetovaná politickým záujmom a záchrane Wall Street,”  načrtol k téme ďalší možný scenár analytik Dylan LeClair, ktorý  tým naznačil, že ak bude na trhu krv, centrálne banky a americká budú situáciu opäť riešiť ďalším míňaním a zadlžovaním. ,,Bitcoin toto opravuje,” dodal.

Súvaha FED taktiež na historických maximách

Súvaha FED (americkej centrálnej banky) je taktiež na historických maximách – aktuálne predstavuje 8,86 bilióna dolárov. Nafukovala sa najmä vďaka QE, ktorým FED riešil dopady pandémie koronavírusu. To však viedlo následne k rastu inflácie, ktorú musí teraz spomaliť a preto avizuje zvyšovanie úrokových sadzieb a opak kvantitatívneho uvoľňovania – kvantitatívne uťahovanie (QT). Aj preto sú trhy v súčasnosti nervózne, čo vplýva nielen na akcie technologických firiem, S&P500, ale aj na samotný Bitcoin.

Nezastaviteľný proces?

Kým “goldman” Peter Schiff kritizuje Bitcoin, s bitcoinermi sa zhoduje v tom, že súvaha FED sa bude postupne ešte viac navyšovať. Predpokladá, že hranica štátneho dlhu USA v podobe 40 biliónov dolárov bude dosiahnutá už do roku 2025.

Jeho syn Spencer Schiff, ktorý je na rozdiel od otca veľkým fanúšikom Bitcoinu dodal, že cesta z 20 biliónového dlhu k 30 biliónovému dlhu trvala Američanom menej ako 5 rokov.

Obaja Schiffovci sú presvedčení, že najlepšou ochranou proti týmto vplyvom sú „tvrdé peniaze”. Kým starší Peter si myslí, že najlepšou formou takýchto peňazí je zlato, mladší Spencer za tvrdé peniaze považuje Bitcoin, ktorý jeho otec naďalej označuje za ponzi schému.

Ďalšie zaujímavé články

JP Morgan: Bitcoinu to kazí volatilita, Ethereum sa zvyšuje konkurencia

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.