Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Africká krajina víta Bitcoin – pôjde rovnakou cestou ako El Salvador?

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Využívanie kryptomien po celom svete pomaly rastie, avšak Afrika vďaka svojim podmienkam a finančnej situácii je región, kde sú kryptomeny vítané najviac. Pridá sa po vzore El Salvadoru ďalšia krajina a uzákoní Bitcoin?

Zimbabwe víta Bitcoin

Minister financií Zimbabwe Mthuli Ncube bol nedávno v krypto centre DMCC v Dubaji, kde sa inšpiroval riešeniami na zníženie nákladov z remitencií. Ncube poznamenal:

Navštívil som DMCC CRYPTO CENTER v Dubaji, ktoré je fascinujúcim inkubačným centrom pre kryptomeny a platobné riešenia. Prišlo na riešenie, ktoré by mohlo znížiť poplatky za remitencie.“

Podľa Svetovej banky zimbabwianska diaspóra (pozn. diaspóra – pôvodná skupina obyvateľstva, ktorá emigrovala, no má väzby na pôvodnú domovinu) vynakladá na poplatky za remitencie až 90 miliónov dolárov. Nebolo to prvýkrát, čo tento minister financií podporil kryptomeny. Pred niekoľkými rokmi Ncube vyzval občanov, aby investovali do porozumenia objavujúcim sa inováciám, ako je napríklad Bitcoin, a tiež povedal úradom, aby napodobňovali krajiny ako Švajčiarsko, ktoré sa kryptomenami zaoberajú.

Problémy s infláciou

Podľa inštitútu CATO dosiahla juhoafrická krajina v roku 2007 infláciu až 50% mesačne. Vysoká miera inflácie v Zimbabwe naďalej pretrváva a kryptomeny predstavujú perfektné prostriedky na uchovávanie hodnoty v krajinách náchylných na vysokú infláciu. Napriek tomu, že Zimbabwe zaznamenáva rastúci príliv krypto investorov, nie každý veril, že kryptomena je dobrý nápad.

Senátor Jopa Sayeyo na Twitteri uviedol, že keď banky prestanú manipulovať s devízovým kurzom, možno potom môže Reserve Bank of Zimbabwe  zvážiť prijatie kryptomien. V opačnom prípade to povedie k rozsiahlym problémom ich domácej meny – Zimbabwiansky dolár.

El Salvador ako inšpirácia?

Pokiaľ ide o platenie remitencií, Zimbabwe sa môže inšpirovať krajinou El Salvador. Nová správa od CNBC uvádza, že poskytovatelia peňažných služieb ako The Western Union Company (NSYE: WU) môžu teraz, keď Salvador oficiálne prijal BTC, prísť až o 400 miliónov dolárov ročne. Len v roku 2020 dostal Salvador z remitencií 6 miliárd dolárov, čo predstavovalo viac ako 20% jeho hrubého domáceho produktu. Značná časť tejto sumy smerovala aj k sprostredkovateľom uľahčujúcim tieto prevody. Podľa kanadského obyvateľa Jaimeho Garcíu je pri odoslaní peňazí domov do Salvadoru dokonca za jediný prevod 100 dolárov poplatok za platbu 12,5%. 

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Záujem o pasívny príjem kryptomien stúpa – Lending platforma Celsius vzrástla o 1900%

Používate Telegram? Dávajte si pozor na podvodníkov – Spoznáte ich jednoducho

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: AMB

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.