Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Adopcia kryptomien v USA: Sympatický návrh zákona s malou šancou na úspech?

Článok

USA
Zdroj: Unsplash.com

Tento týždeň sme vás informovali o pozitívnych správach v súvislosti s vyriešením nešťastnej definície pojmu maklér v rozsiahlom americkom zákone Infrastructure Bill, ktorý by potenciálne mohol ohroziť celý kryptomenový sektor v USA. Ďalšie pro-krypotmenové správy z USA následne prišli zo Snemovne reprezentantov a zo štátu Colorado.

Pokiaľ ide o Snemovňu reprezentantov, v nej kongresman Warren Davidson predstavil návrh zákona ‘’Keep Your Coins”, ktorý by mal chrániť právo jednotlivcov držať kryptomeny na svojich vlastných súkromných kryptomenových peňaženkách.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Davidson predstavil tento návrh len deň po tom, ako kanadská vláda uplatnila tzv. Emergency Act (Mimoriadný zákon), ktorý jej dáva právomoc zmrazovať bankové účty svojich občanov a monitorovať veľké finančné transakcie vrátane tých kryptomenových a to všetko bez súdneho príkazu. Tento krok urobila s cieľom obmedziť financovanie protestujúcich kamionistov (Freedom Convoy), ktorí demonštrujú proti prísnym protipandemickým opatreniam.

Senátor Davidson upozornil, že hoci svoj návrh zákona predstavil v príhodný deň, v skutočnosti na ňom pracoval vyše pol dekády. ,,Pracujeme na ňom už od roku 2016. Je neuveriteľné, že sa Kongres v tejto veci nezjednotí, aby ukončil nespravodlivú, nemorálnu a protiústavnú prax napadnutia občianskeho majetku – a.k.a. vládnej krádeže,’’ vyhlásil.

Zo samotného vyjadrenia Davissona vyplýva, že podpora pre jeho zákon je medzi vládnucimi demokratmi veľmi otázna. Nie všetci sú totiž takí crypto-friendly, ako napríklad senátorka Cynthiha Lummisová, ktorá už dlhú dobu bojuje medzi zákonodarcami za súkromie a slobodu jednotlivcov, pokiaľ ide o vlastnenie kryptomien.

Američania si neuvedomujú potenciálne riziká

Davidson doplnil, že by si prial, keby si Američania právo na vlastné financie chránili podobne, ako kontroverzný druhý dodatok americkej ústavy, ktorý im zabezpečuje právo držať a nosiť zbrane. Problém je zrejme v tom, že bežní ľudia si v vôbec neuvedomujú potenciálne riziko, že ich peniaze môžu byť kedykoľvek vládou zmrazené.

Ak ide o kryptomeny, u nich sa môžu objaviť zákony, ktoré by mohli od Američanov vyžadovať,  aby držali kryptomeny len u licencovaných prevádzkovateľov a teda cez tretie regulované strany. V takom prípade by to v praxi znamenalo, že by boli pod rovnakou kontrolou ako súčasné financie, čím by sa viacmenej vytratilo skutočné čaro decentralizovaných peňazí. Davidsonov zákon ich chce pred takouto potenciálnou hrozbou vopred ochrániť.

Colorado chce prijímať kryptomeny, držať ich však nebude

Medzitým ako Davidson predstavil svoj zákon v Snemovni reprezentantov, Jared Polis, ktorý je guvernérom Colorada, oznámil, že coloradská vláda plánuje umožniť obyvateľom platiť dane v kryptomenách a to už v tomto lete.

Polis v rozhovore pre CNBC poznamenal, že takéto kryptomeny by následne štát Colorado konverzoval naspäť do fiatovej meny skrz nemenovaného sprostredkovateľa. ,,Očakávame, že do tohto leta – už čoskoro – príjemne kryptomeny na všetky naše daňové účely. Potom to plánujeme zaviesť v celej štátnej vláde, aby to mohlo byť také jednoduché, ako je vybavenie vodičského či poľovníckeho preukazu.”

Ďalšie zaujímavé články

Veľká výhra pre kryptomeny v USA: Problémový zákon má byť upravený!

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.