Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

74% minuloročných ransomware útokov je spájaných s ruskými hackermi

Článok

hack
Pixabay.com

Podľa novej správy analytickej platformy Chainalysis približne 74% ransomware útokov v roku 2021, pri ktorých boli použité kryptomeny ako platidlo pre zaplatenie “výkupného”, majú spojitosť s Ruskom.

Čerstvá správa onchain analytickej platformy Chainalyisis, ktorá nedávno informovala, že ransomware útoky v roku 2021 stáli spoločnosti minimálne 600 miliónov dolárov, tvrdí, že 400 miliónov dolárov z tejto čiastky mohlo skončiť na adresách ruských hackerov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ransomware útoky sú útoky, pri ktorých útočník získa kontrolu nad počítačom respektíve všetkými počítačmi v danej sieti/spoločnosti, s tým, že žiada výkupné za ich odblokovanie. Priemerná výška výkupného sa v roku 2021 vyšplhala nad 100 tisíc dolárov, pričom v prípade najhorších ransomware útokov išlo až o milióny dolárov.

Pokiaľ ide o napojenia na ruských hackerov, Chainalysis svoje závery vysvetľuje týmito 3 základnými črtami sledovaných útokov:

  • Mnoho stôp viedlo ku kybernetickej zločineckej organizácii Evil Corp, ktorá má sídlo v Rusku a špekuluje sa, že existujú medzi ňou a ruskou vládou určité prepojenia
  • Ransomware útoky očividne cielia na západné ciele. Prakticky nie sú známe žiadne útoky na ciele v bývalých krajinách sovietskeho zväzu alebo priamo v Rusku
  • Mnohé dokumenty spojené s ransowmare útokmi boli písanie v ruštine

Chanalysis tiež tvrdí, že drvivá väčšina financií, ktoré boli zaplatené ako výkupné, boli následne preprané cez Rusko. Majú to potvrdzovať údaje o návštevnosti internetových stránok.

Najznámejším útokom, ktorý je pripasovaný ruským hackerom, je útok na spoločnosť Colonial Pipeline a jej počítačové systémy. V dôsledku toto útoku boli operátori amerických potrubí nútený zaplatiť na výkupnom viac než 4 milióny dolárov. Hackerská skupina za týmto útokom má prezývku Darkside a podľa všetkého taktiež pochádza práve z Ruska.

Ďalšie zaujímavé články

Veľká výhra pre kryptomeny v USA: Problémový zákon má byť upravený!

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.