Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

3 dôležité témy Cardano týchto dní: Spustenie Sundaeswap, metaverse Pavia a škálovanie

Článok

Cardano
Zdroj: Pixabay.com

Cena kryptomeny Cardano (ADA) v predošlých dňoch výrazne posilnila. Dôvodom sú viaceré zaujímavé správy spojené s projektom, ktorý po odchode z Ethereum založil miliardár Charles Hoskinson. Pokúsili sme sa ich zhrnúť v tomto článku.

1. Spustenie DEX SundaeSwap a záujem o jej tokeny

Najvýznamnejším fundamentom Cardano je zajtrajšie spustenie dlhoočakávanej decentralizovanej burzy SundeaeSwap (SUNDAE). Hoci na blockchaine Cardano už nejaké menšie projekty bežia, DEX SundaeSwap je prvým veľkým projektom postaveným na tomto blockchaine, ktorý môže vyvrátiť, že Cardano je len akýmsi „chainom duchov” (ghostchain).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spustenie SundaeSwap je naplánované už na štvrtok 20. januára, pričom komunita Cardano má od tejto platformy naozaj veľké očakávania. V našom víkendovom článku sme vás však už upozornili, že po spustení SundaeSwap môžu nastať aj nemalé problémy, ktoré súvisia s tým, že Cardano je aktuálne výrazne preťažené a má svoje limity v škálovaní.

Čaká kryptomenu Cardano (ADA) najlepší a zároveň aj najhorší deň?

Či už SundaeSwap bude fungovať plynulo, alebo sa objavia po spustení mainnetu výrazné nedostatky, iste je, že o tokeny tejto DEX je veľký záujem. “Uniswap Cardano” je inak povedané žiadaný.

K tokenom SUNDAE sa bude možné dostáť tromi spôsobmi:

  • Skrz ISO (popísane nižšie)
  • Farmingom na Sundaeswap po spustení DEX poskytnutím likvidity u párov SUNDAE/ADA, LQ/ADA, WMT/ADA a CARDS/ADA (v priebehu januára až júla 2022)
  • Samotným swapom na DEX Sundaeswap za iný token

Ako sa zapojiť do ISO SundaeSwap?

Pokiaľ ide o ISO, stačí v rámci stakingu delegovať mince ADA na pool, ktorý podporuje SundaeSwap ISO. V rámci československej sú najznámejšími poolmi Cardanians. Viac podrobnosti o pooloch nájdete na tejto stránke poolpeek.com/#/sundaeiso.

Dôležité je však upozorniť, že delogovať mince ADA musíte na tieto pooly ešte pred 25. januárom [21:45] UTC, aby mohli dostať aj odmeny z prvej epochy. Celkovo sa tokeny SUNDAE budú prerozdeľovať v rámci 5 snapshotov v priebehu 5 epoch (konkrétne ide o epochy s číslami 316 až 320). Upozorňujeme však, že pri zmene staking poolu sa budú ADA mince na nový pool delegovať až o dve epochy. Aktuálne prebieha epocha s číslom 315.

V rámci ISO sa napokon prerozdelí 5% všetkých SUNDAE tokenov, pričom snapshoty budú realizované postupne 25. januára, 30. januára, 4. februára, 9. februára14. februára 2022.

2. Zmienky o metaverse projekte Pavia

V menšom tieni očakávaného spustenia SundaeSwap si medzitým pýta pozornosť aj projekt Pavia (PAVIA), startup typu Decentraland s virtuálnou pôdou s približne 100 000 pozemkami, kde je každý jeden pozemok vytvorený ako jedinečný NFT token (v prípade Cardana „CNFT“). V predpredaji sa už predalo 60% týchto pozemkov a podľa oficiálneho webu majú viac než 8000 vlastníkov. Zvyšné pozemky sa majú dostať do predaja v tomto kvartáli.

https://twitter.com/CryptoIRELAND1/status/1483145998910341120

Rovnako ako v prípade SundaeSwap sa chystá aj spustenie tohto projektu, čo môže prilákať ku Cardano nadšencov NFT a metaverse sektoru. Rastúci záujem o Pavia to len potvrdzuje.

3. Škálovanie a riešenie problému

Kým správy o SundaeSwap a Pavia vzbudzujú u Cardano komunity veľké očakávania, celú „zábavu” by mohli pokaziť problémy so škálovaním tohto blockchainu. Spoločnosť Input Output stojaca za vývojom Cardano k tejto téme zverejnila v utorok zoznam 11 riešení, ktoré pomôžu Cardano so škálovaním v roku 2022, kým sa kompletne nedokončí riešenie Hydra, ktoré má problémy s priepustnosťou, rýchlosťou a nákladovosťou transakcii Cardano kompletne vyriešiť.

Medzi inými bolo zmienené napríklad zväčšovanie blokov, ktorých veľkosť už bola  nedávno zvýšená o 12,5% s tým, že ďalšie navyšovanie je možné v dohľadnej dobe. Téma je technologickejšia, no pre tých, ktorí chcú vedieť viac detailov, odporúčame si prečítať celé vlákno Input Output na Twitteri:

https://twitter.com/InputOutputHK/status/1483448593864343555

Ďalšie zaujímavé články

Čaká kryptomenu Cardano (ADA) najlepší a zároveň aj najhorší deň?

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: pavia.io, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.