Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zmeny v žiadostiach o ETF na Bitcoin a Ethereum: Jedna firma sa pridala, dve stiahli

Článok

Ethereum Bitcoin
Pixabay.com

V priebehu posledných dní sa zoznam spoločností, ktoré žiadajú Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) o schválenie kryptomenového ETF, rozšíril o jednu novú spoločnosť. Dve z neho však ubudli.

Bitcoin Futures ETF má ďalšieho záujemcu

O schválenie Bitcoin Futures ETF, čo je typ ETF, ktorý nie je viazaný na spotové obchodovanie Bitcoinu, ale len na futures kontrakty, najnovšie požiadala firma AdvisorShares. Pridala sa tak ku firmám VanEck, ProShares, Valkyrie Digital Assets, InvescoGalaxy Digital, ktoré o takýto typ ETF na Bitcoin požiadali v predošlých týždňoch.

Bitcoin Futures ETF má podľa analytikov väčšiu šancu na schválenie, keďže samotný šéf SEC Gary Gensler pred tromi týždňami naznačil, že jeho komisii by sa ľahšie regulovalo a kontrolovalo, než tradičné spotové ETF na Bitcoin. Problém je však v tom, že podľa analytikov by takýto typ ETF na Bitcoin nebol medzi investormi zďaleka taký atraktívny, ako tradičné spotové ETF.

TIP na článok: Binance mení pravidla týkajúce sa KYC. Môže sa to týkať aj vás

VanEck a ProShares svoje žiadosti stiahli

Okrem nových žiadosti o Bitcoin Futures ETF sme vás minulý týždeň informovali, že o podobné ETF viazané na futures kontrakty, no tentokrát v spojení s kryptomenou Ethereum, požiadali firmy VanEck a ProShares. Tie sa však podľa informácii portálu Cointelegraph rozhodli len dva dni od podania žiadosti tieto dokumenty zo SEC stiahnuť – pravdepodobne z dôvodu, že im bolo dané najavo, že ich podania nemajú šancu na úspech.

Spoločnosti VanEck a ProShares však majú na SEC stále platné žiadosti o Bitcoin futures ETF. VanEck taktiež čaká na vyjadrenie k žiadosti o tradičné spotové Bitcoin ETF, ktoré je medzi investormi žiadanejšie. Spomedzi všetkých žiadateľov by sa mali dozvedieť finálny verdikt ako prví a to najneskôr v októbri 2021.

Získa nejaká žiadosť povolenie?

V súčasnosti prevláda názor, že najväčšiu šancu na schválenie majú žiadosti o Bitcoin futures ETF. Vyplýva to zo slov Garyho Genslera, ktorý svojimi tvrdeniami dal pomerne jasne najavo, že SEC zrejme nie je pripravená povoliť tradičné spotové Bitcoin ETF, nakoľko trh s Bitcoinom ešte dostatočne nedozrel. Hlavným problémom môže byť predovšetkým to, že SEC stále vníma zahraničné burzy, kde sa Bitcoin obchoduje, za nedostatočne regulované, čo môže viesť k manipulácii jeho ceny.

Zdroj: coindesk.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne