Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Binance mení pravidla týkajúce sa KYC. Môže sa to týkať aj vás

Článok

Binance
Pixabay.com

Burza Binance oznámila veľké zmeny týkajúce sa povinnosti jej zákazníkov poskytnúť v súlade s bojom proti praniu špinavých peňazí (AML) o sebe dodatočné osobné údaje (KYC = Know Your Custumer). Dotýkajú sa existujúcich aj nových užívateľov tejto platformy.

Burza Binance čelí v posledných mesiacoch rastúcej kritike regulátorov naprieč celým svetom, čo rozhodne neprospieva jej doposiaľ dobrému imidžu, ktorý prispel k tomu, že sa stala najväčšou kryptoburzou na svete. Z tohto dôvodu v posledných týždňoch pristupuje k viacerým radikálnym krokom, ktoré majú prispieť k vytvoreniu si lepších vzťahov s regulátormi.

TIP: Prečítajte si našu veľkú recenziu burzy Binance

Čo sa mení?

Podľa nových nariadení, ktoré sa dostali do okamžitej platnosti, platí, že od zákazníkov, ktorí chcú naplno využívať jej možnosti obchodovania kryptomien, sa bude vyžadovať overenie totožnosti na pokročilej úrovni “Intermediate”. Doposiaľ sa pritom pre trading kryptomien vyžadovalo len základne overenie totožnosti, ktoré si pýtalo meno, priezvisko, email a telefónne číslo.

Pravidlá sa menia nasledovne:

  • noví registrovaní užívatelia na Binance musia absolvovať proces overenia totožnosti (KYC) na úrovni “Intermediate”. Jeho súčasťou je scan ID (identifikačný doklad, napr. občiansky preukaz), upload fotografie, scan dokladu overujúci miesto bydliska a tiež absolvovanie procesu overenia tváre.
  • existujúcim zákazníkom burzy Binance, ktorí doposiaľ o sebe neposkytli KYC, sa menia s okamžitou platnosťou nastavenia na “Withdraw only”. To znamená, že kým nepostúpia zmieňované kroky povinné pre nových zákazníkov, majú možnosť len výberu svojich kryptomien a zrušenia obchodných príkazov (ak mali nejaké otvorené). Proces overenia totožnosti by mali zároveň dokončiť do 19. októbra 2021, pričom burza Binance by ich mala v týchto dňoch mailom upozorniť o ďalších detailoch.

Vraj čím skôr, tým lepšie

Burza v oficiálnom oznámení taktiež zákazníkom odporučila, aby  podstúpili proces overenia totožnosti čím skôr, pretože celý proces môže trvať aj niekoľko dní. Portál Cointelegraph uviedol, že kompletné overenie totožnosti môže trvať až 20 dní.

Prečítajte si: Bitcoin prvýkrát od mája nad $50 000. Trh je opäť v zóne chamtivosti

Zdroj: binance.com, cointelegraph.com,

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.