Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zákon regulujúci kryptomeny v USA od Lummisovej a Gillbrandovej sa (zrejme) tak skoro neschváli

Článok

Kongres US Capital
Zdroj: Pixabay.com

Schvaľovací proces spojený s návrhom zákona z dielne Cynthie Lummisovej a Kirsten Gillbrandovej týkajúci sa regulácie kryptomien bude s najväčšou pravdepodobnosťou odložený na budúci rok.

Počas utorňajšieho Bloomberg Crypto Summit dvojica amerických senátoriek, ktoré zastupujú obe najvýznamnejšie strany v USA (demokratov a republikánov) uviedla, že existuje len malá šanca, aby ich komplexný návrh bol pretlačený v Senáte USA už v roku 2022.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Kirsten aj ja sa skôr domnievame, že zákon v jednom kuse bude preložený na budúci rok. Je to veľká téma, ktorá je obsiahla a pre mnohých amerických senátorov je stále nová, takže je toho veľa, čomu musia porozumieť počas niekoľkých zostávajúcich týždňov, ktoré máme v tomto kalendárnom roku,“ uviedla republikánka Lummisová.

Zákon s názvom „The Responsible Financial Innovation Act“ bol predstavený v Senáte USA 6. júna a jeho cieľom je definovať, ako majú ku kryptomenám pristupovať americkí regulátori SEC a CFTC a tiež detailne rieši reguláciu stablecoinov či daňové zaobchádzanie s digitálnymi aktívami. Jeho obsahu sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Návrh zákona o regulácii kryptomien v USA je von! Menšie transakcie by mohli byť oslobodené od dane

Niektoré pasáže môžu byť schválené aj v roku 2022

Lummisová a Gillbrandová však v utorok poznamenali, že niektoré špecifické časti celého komplexného zákona by mohli vojsť do platnosti už tento rok. Mohlo by ísť napríklad o návrh, ktorý poveruje ako kľúčového regulátora pre kryptomeny Americkú komisiu pre komoditné futures (CFTC).

Téma či má kryptomeny regulovať Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) alebo Americká komisia pre komoditné futures (CFTC) je však naďalej horúca a rozdeľujúca, pretože medzi regulátormi nepanuje úplná zhoda v tom, ktoré kryptomeny sú komodity a ktoré sú z pohľadu definície cenne papiere.

Šef SEC Gary Gensler si napríklad myslí, že jedine Bitcoin je komoditou a ostatné kryptomeny sú skôr cenné papiere, čo znamená, že SEC by mala regulovať ostatné kryptomeny s výnimkou BTC. Lummisová a Gillbrandová majú o čosi odlišnejší názor, keď naznačili, že za komodity považujú Bitcoin a Ethereum, dve najväčšie kryptomeny, ktoré pokrývajú vyše polovicu trhovej kapitalizácie kryptomien a preto by mal byť primárnym regulátorom CFTC.

Bitcoin je komodita, tvrdí šéf SEC Gary Gensler. Môže to ovplyvniť schválenie Bitcoin ETF?

Dôležitou témou je aj regulácia stablecoinov, na ktoré sa ešte väčšmi upriamila pozornosť regulátorov po krachu algoritmického stablecoinu UST. Lummisová na margo toho uviedla, že pasáže z ich zákona týkajúce sa stablecoinov by sa mohli dostať do schvaľovacieho procesu už v tomto roku v rámci iného návrhu o bankovníctve, ktorý bude schvaľovaný v najbližších mesiacoch.

Lummisová a Gillbrandová zároveň vyjadrili smerom do budúcnosti optimizmus, keď sa zhodli, že postoje viacerých amerických politikov ku téme kryptomien sa menia a začínajú ich vnímať serióznejšie.

,,Evidujeme širší záujem, pretože vidia, že je to dôležitá téma a že spotrebitelia dnes nie sú dostatočné chránení. Neexistuje žiadny dohľad nad trhom a neexistujú žiadne pravidlá cestnej premávky. Teraz je to viac naliehavé a silnie pocit, že je nutné s tým niečo spraviť,“ dodala demokratka Gillbrandová.

Dopĺňame, že schvaľovací proces môžu ovplyvniť aj blížiace sa novembrové voľby do Kongresu Spojených štátov amerických, čo znamená, že prídu nové tváre do senátu aj Snemovne reprezentantov. Nuž a výraznejšou súčasťou kampaní sa prvýkrát v histórii stávajú aj kryptomeny, skrz ktoré chcú voličov osloviť najmä mladé politické tváre.

Zdroje: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.